REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
REKLAMA
 
Teraz powalczmy o "Wembley na Małachowskiego"!
 
Środa, 4. września 2019, godz. 13:31

Zbliża się termin głosowania nad projektami zgłoszonymi do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019/2020. Od 14 września łodzianie będą mogli oddawać głosy na różne zaproponowane inwestycje, wśród których są dwie przygotowane przez środowisko widzewskie.

Pierwszy z nich nosi nazwę "Wembley na Małachowskiego" i został przygotowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców "Tylko Widzew" wspólnie z klubem, a zawiera plan zakupu sprzętu potrzebnego do pielęgnacji i utrzymania boisk piłkarskich na terenie ośrodka sportowego przy ul. Małachowskiego w Łodzi.
REKLAMA

To ośrodek, w którym trenują nie tylko pierwszy i drugi zespół RTS, ale również drużyny Akademii Widzewa oraz inne łódzkie kluby, a to oznacza, że usytuowane tam boiska wymagają regularnej i profesjonalnej opieki przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Jak na przykład kosiarka, piaskarka, siewnik, aerator czy pług śnieżny. Dlatego warto zachęcić kibiców Widzewa do głosowania na projekt "Wembley na Małachowskiego", który został oznaczony kodem W045SW.

Drugi widzewski projekt w Łódzkim Budżecie Obywatelskim nosi nazwę "Rodzice dopingują - infrastruktura towarzysząca dla boiska przy ul. Sępiej" (kod W205SW) i dotyczy planu zagospodarowania części terenu przy ul. Sępiej, gdzie ma powstać nowoczesne boisko służące wszystkim mieszkańcom, co zostało zgłoszone rok wcześniej w innym projekcie.

Teraz inicjatorzy zabiegają o  stworzenie drogi dojścia do boiska z elementami małej infrastruktury, jak ławki i kosze na śmieci oraz utworzenie 10 miejsc parkingowych z drogą dojazdową.
REKLAMA

Na oba widzewskie projekty w Łódzkim Budżecie Obywatelskim będzie można głosować drogą papierową w dniach 14 września - 29 września, a elektronicznie od 14 września do 6 października. Wyniki głosowania mają został opublikowane do 6 listopada 2019 roku.

Na projekty w ŁBO może głosować każdy mieszkaniec Łodzi bez ograniczenia wiekowego i może oddać głos na pięć projektów z dowolnie wybranych osiedli. Żeby projekt został wybrany do realizacji, musi uzyskać nie mniej niż 50 ważnych głosów.

Zatem warto sobie zapisać w notatniku lub telefonie przypomnienie z datą 14 września i zagłosować na widzewskie projekty, a przy okazji po raz kolejny pokazać, że kibice Widzewa Razem Tworzą Siłę.

KW