9 mario74... 49
10 rexsar 48

Wypożyczeni: Przełamanie Banaszaka, cały mecz Stefaniaka

Wtorek, 3. września 2019, godz. 14:15

Za nami kolejna seria ligowych gier. Zwiększyło się też grono wypożyczonych zawodników Widzewa. Do Kacpra Pipczyńskiego, Jakuba Kmity i Przemysława Banaszaka dołączył Mikołaj Gibas i Marcel Stefaniak.

Bardziej zadowolony z przenosin może być Stefaniak, który zdążył zadebiutować w barwach Bałtyku Gdynia. 19-latek spędził na boisku cały mecz, a „Kadłuby” pokonały KP Starogard Gdański. Co ciekawe, gdynianie czekali na zwyciestwo od 540 minut, a dzięki wygranej uciekli z ostatniego miejsca w tabeli. Z kolei Unia Janikowo, do której trafił Gibas, pokonała rezerwy Pogoni Szczecin 4:3.

45 minut w barwach Jutrzenki Warta rozegrał Kacper Pipczyński, pomagając swojemu zespołowi w awansie do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Obrońca wszedł na boisko w drugiej połowie, a warcianie pokonali Victorię Szadek aż 6:0.

Debiut w Stali Kraśnik zanotował Jakub Kmita. 18-latek wszedł na boisko w 72. minucie domowego starcia z Wólczanką Wólka Pełkińską, zakończonego zwycięstwem gości 0:2.

Swoją pierwszą bramkę na wypożyczeniu w Górniku Łęczna zdobył Przemysław Banaszak. Napastnik zmienił  Pawła Wojciechowskiego w spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola i już 6 minut po wejściu na murawę zdobył gola, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Trafienie Banaszaka ustaliło wynik spotkania na 3:1 dla Górnika. Łęcznianie mają punkt przewagi nad Widzewem.