REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Rynek bukmacherski w Polsce rośnie w siłę
 
Sobota, 24. sierpnia 2019, godz. 18:31
Rynek bukmacherski w Polsce jest niezwykle dynamiczny i stale się rozwija, ponieważ co chwilę nowe firmy otrzymują licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że wielu graczy zastanawia się, u którego bukmachera zacząć obstawianie, który będzie najlepszy oraz czy w tym roku zajdą jakieś drastyczne zmiany w rankingach bukmacherskich? Aby odpowiedzieć na pytanie, jaki bukmacher 2019, trzeba najpierw zastanowić się nad tym, co działo się w poprzednich latach.

Razem z wejściem w życie Ustawy Hazardowej w kwietniu 2017 roku, coraz więcej Polaków zaczęło interesować się tematem zakładów sportowych oraz poszukiwać bukmacherów, u których można rozpocząć legalną grę online. Dwa lata temu wybór operatorów był o wiele bardziej skromy niż w tym momencie. Jednak z roku na rok pojawiało się więcej firm, które zdecydowały się rozpocząć legalną działalność na rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Obecnie posiadamy niemalże trzy razy więcej bukmacherów niż po wprowadzeniu ostatniej nowelizacji Ustawy Hazardowej. Jak do tej pory licencję zdobyło 17 podmiotów, które spełniają odpowiednie kryteria. Oto aktualna lista legalnych bukmacherów: Fortuna, LV BET, STS, eTOTO, Totolotek, SuperBet, BetFan, TotalBET, Milenium, PZBuk, BetClic, Polski Bukmacher, Traf – Zakłady Wzajemne, Typiko, eWinner, forBET oraz BestBet. Kolejność na podanej liście jest całkowicie przypadkowa, więc nie należy jej traktować jako ranking bukmacherów. 

Co warto wiedzieć o typowaniu online?

Fani zakładów sportowych mają zapewniony naprawdę szeroki wybór. Niektórzy bukmacherzy, mimo że otrzymali licencję, nadal nie wystartowali ze swoją działalnością, więc z pewnością wiele się zmieni na rynku, kiedy wszystkie firmy zaczną działać. Pod koniec kwietnia ruszył bukmacher BetFan, natomiast w czerwcu lub lipcu powraca również BetClic. Czekamy jeszcze na Polskiego Bukmachera i jego dwie strony www oraz BestBet, który w maju tego roku otrzymał swoją licencję. Nowe serwisy z pewnością przyciągną wiele uwagi, więc warto obserwować ich ofertę oraz porównać ją z konkurencją. 

Osoby, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie zakładów sportowych, być może nie do końca orientują się w tym, jak grać online. Obstawianie zakładów bukmacherskich nie jest tak trudne, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Pierwszym krokiem jest z pewnością wybór operatora, u którego będzie się typować. Do wyboru jest prawie 15 działających firm, więc można się nieco pogubić. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas rozpoczynania swojej ewentualnej przygody z bukmacherką.

Jak wygląda oferta na zakłady w Internecie?

Każdy bukmacher posiada swoją własną propozycję, której celem jest zapewnienie typerom rozrywki na najwyższym poziomie. Rosnąca konkurencja wymusza nieustanne prace nad poprawą jakości produktu i oferty. Jeśli chodzi o zakłady bukmacherskie, są gusta i guściki. Jedni oczekują szerokiej oferty na zakłady na żywo, jeszcze inni interesują się tylko i wyłącznie żużlem, więc poszukują operatora, który będzie posiadał rozwiniętą ofertę właśnie w tej dyscyplinie sportowej. Jednak jest jedna rzecz, bez której zakłady nie miały by sensu. Są to kursy bukmacherskie. To one określają prawdopodobieństwa wystąpienia danego wydarzenia. Im wyższy jest kurs, tym spada prawdopodobieństwo, że dane zdarzenie będzie miało miejsce. Ze względu na to gracze poszukują operatora, który posiada korzystne kursy (relatywnie względem konkurentów niższą marżę), dzięki którym gra jest opłacalna. 

Wielu bukmacherów, aby zachęcić nowych użytkowników do zarejestrowania konta w ich serwisie, oferuje promocje i bonusy na start, które można zgarnąć albo za samą rejestrację, albo za wpłacenie pierwszego depozytu. Najwięcej obiecuje LV BET, ponieważ proponuje aż 1500 PLN na start. Jednak aby otrzymać jakikolwiek bonus, należy spełnić szereg warunków, które dosyć często sprawiają, że promocja przestaje być tak korzystna, jak mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Dlatego zanim ktoś zdecyduje się na rejestrację tylko w celu zgarnięcia bonusu, warto najpierw dokładnie przeczytać warunki promocji. Należy również pamiętać, że bonusy bukmacherskie nie są sposobem na szybki zarobek, gdyż bukmacher nie daje nic za darmo. Szczególnie początkujący gracze w naszym odczuciu zbyt dużą uwagę przywiązują do kwot, zamiast dokładnie wczytać się w regulamin bonusowy.

W ofercie można znaleźć wiele ciekawych sposobów na rozrywkę. Fani sportu mogą obstawiać największe zdarzenia w ich ulubionych dyscyplinach lub zagrać w gry wirtualne, choć te ostatnie w naszej ocenie przypominają raczej rozrywkę kasynową niż bukmacherską. Gracze komputerowi znajdą oferty na e-sporty, a bukmacherzy bardzo chętnie rozwijają ten rynek, dając typerom więcej możliwości obstawiania kuponów. Natomiast dla tych, których interesuje polityka lub kultura, czekają zakłady specjalne, w których można obstawić największe wydarzenia polityczne oraz te związane z kulturą. Właściwe każdy może znaleźć coś dla siebie w serwisach bukmacherskich. 

Jakiego bukmachera wybrać w 2019 roku?

Osoby interesujące się bukmacherką przeglądają Internet w poszukiwaniu najnowszych rankingów bukmacherskich, mających wyłonić tego jedynego, najlepszego operatora. Sprawa jednak nie jest taka prosta, ponieważ ilu graczy, tyle będzie opinii, który z bukmacherów zasługuje na zajęcie pierwszego miejsca. Pan Henryk Kowalski stwierdzi, że on gra tylko i wyłącznie u Fortuny, ponieważ podoba mu się strona internetowa, natomiast Antoni Nowak powie, że woli LV BET, gdyż posiada on intuicyjną aplikację, a pani Katarzyna Iksińska stwierdzi, że to STS jest numerem jedne, ponieważ jest sponsorem jej ulubionej drużyny piłkarskiej. Ze względu na to, nie można jednoznacznie wybrać serwisu, który warto polecić.

Sprawdź bukmacher internetowy online 2019

Najlepszym wyborem jest zapoznanie się z ofertą, którą przygotowali legalni bukmacherzy oraz ustalenie samemu, u którego z nich warto założyć konto gracza i rozpocząć typowanie. Śledząc uważnie rynek bukmacherski oraz zaglądając na strony operatorów, każdy na podstawie swoich preferencji może ustalić, gdzie zacząć obstawiać. Tym bardziej, że co jakiś czas pojawiają się nowe podmioty bukmacherskie z zupełnie nowymi ofertami. W naszej ocenie warto być krytycznym, porównywać, oceniać. Często bukmacher przypomni sobie o kliencie, kiedy go straci, przysyłając tzw. ofertę reaktywacyjną. Należy jednak pamiętać, żeby grać z głową, ponieważ hazard nawet w legalnym wydaniu może uzależniać.