REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Jabłoński: "Bramkarzy jest trzech, broni jeden, ale stanowią jedno ciało"
 
Czwartek, 15. sierpnia 2019, godz. 21:01; źródło: Widzew Łódź

Od momentu rozpoczęcia letnich przygotowań do sezonu 2019/20 z bramkarzami Widzewa pracuje trener MariuszJabłoński, uznany specjalista z tej dziedziny piłki nożnej. Widzewscy golkiperzy chwalą sobie współpracę ze szkoleniowcem, który potrafi łączyć surowe podejście do swoich podopiecznych z luźną atmosferą pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami. A jak o swojej pracy wypowiada się sam trener?

Jednym z wyzwań przed rozpoczęciem kolejnego, drugoligowego sezonu było znalezienie równorzędnego rywala dla Patryka Wolańskiego. Takim zawodnikiem miał się okazać Wojciech Pawłowski. - Przyszedł dla siebie w trudnym momencie, żeby się odbudować. Wojtek jest profesjonalista ia daje z siebie maksa. Jestem pewny, że gdy będzie taka sytuacja, że będzie musiał stanąć między słupkami, to na pewno da radę. Patryk też daje z siebie dużo i jest między nimi fajna rywalizacja. Jest klimat, atmosfera i nikt nie podkłada sobie „świń”. Jest koncentracja, każdy się wspiera – mówił trener w wypowiedzi dla klubowej telewizji na potrzeby programu Piłsudskiego 138. Gośćmi 38. odcinka byli właśnie jego podopieczni – Pawłowski i Wolański. 
REKLAMA

A jak ma sięsprawa z trzecim z golkiperów, który wygrał rywalizację z Grzegorzem Gibkim?- Kuba Mikołajczak, który jest trzecim bramkarzem, może czerpać od ukształtowanych profesjonalistów. Wybierze z tego co dla niego najlepsze i to zaprocentuje w jego karierze. Zobaczy, że warto być fair wobec partnera, który jest obecnie numerem jeden. Za chwilę może się sytuacja odwrócić i ten, co był numerem dwa będzie potrzebował pomocy. Bramkarzy jest trzech, bronić może jeden, ale stanowią jedno ciało - podsumował Jabłoński.

Jakub Dyktyński