lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
 
Kaczmarek: "Nie szukamy usprawiedliwień, wiemy jaka jest nasza rola"
 
Środa, 14. sierpnia 2019, godz. 11:28

Przed środowym treningiem pierwszego zespołu Widzewa, z mediami spotkał się trener Marcin Kaczmarek. Szkoleniowiec odniósł się do zbliżającego się starcia z Olimpią Elbląg.

Trener podkreślił, że jego podopiecznych czeka kolejne trudne spotkanie. - Mamy to szczęście, że ponownie gramy z liderem. Wcześniej byli to Błękitni, a teraz będzie to Olimpia. To zespół bardzo dobrze zorganizowany w defensywie i mocno na tym bazuje. My musimy być do tego przyzwyczajeni, ale to nie jest łatwe. Rywal wie, że w ataku pozycyjnym gra się trudno. My musimy się tym z mierzyć, stąd takie akcenty rozłożone na treningu - mówił szkoleniowiec.

Gra widzewiaków w ostatnim meczu pozostawiała wiele do życzenia, ale jest to spowodowane dużym zaangażowaniem i wysoką determinacją ze strony rywali. W sobotę będzie podobnie, bo gospodarze będą chcieli pozostać w czubie tabeli. - Olimpia to drużyna grająca już jakiś czas na poziomie drugoligowym, zaprawiona w bojach. Na pewno czeka nas na ciężki meczy. Bardzo istotne jest, abyśmy to my otworzyli wynik i mieli większą kontrolę nad wydarzeniami na boisku - powiedział trener.

Przed łodzianami jeszcze dwa dni treningów, któe poprzedzą wyjazd na mecz. Czy to wystarczy, by odpowiednio przygotować zespół? - Mamy jeszcze trzy dni, aby pewne elementy przetrenować i pojechać do Elbląga z pozytywnym nastawieniem. W każdym meczu chcemy wygrywać, ale zdajemy sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Nie szukamy usprawiedliwień, wiemy że jesteśmy faworytem w każdym spotkaniu i tego się od nas wymaga - zakończył Kaczmarek.

Kamil Wójkowski