REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
REKLAMA
 
Kaczmarek i Pawlak bronią Radwańskiego. Czy słusznie?
 
Sobota, 10. sierpnia 2019, godz. 08:00

Adam Radwański w ostatnich dniach mocno obrywał od kibiców. Wielu domagało się wręcz wstawienia za młodego pomocnika Łukasza Zejdlera. Koniec końców, to trener jest na co dzień z zespołem i wybiera skład. 

- Uważam, że Adama w ostatnim czasie dotknęła duża krytyka, z tym też musimy sobie radzić. Musimy oddzielić to, co jest merytoryczne, od tego, co jest pewnego rodzaju modą. Zdaję sobie sprawę z tego, że Adam to jest zawodnik kluczowy w sensie pozycji. Rozmawiałem z nim, że ma umiejętności spore, ale jeśli nie będzie robił kroku naprzód w każdym kolejnym meczu i nie dawał nam więcej w kreowaniu gry i w ofensywie to na pewno będziemy szukać innych rozwiązań. Uważam, że do pewnego momentu meczu, do 60-70 minuty, z tej roli wywiązywał się dobrze. A do pewnego momentu był zawodnikiem, który brał na siebie ciężar, odpowiedzialność i można powiedzieć, że to krok w dobrym kierunku - mówił Marcin Kaczmarek na pomeczowej konferencji prasowej. 
REKLAMA


Rzeczywiście, wychowanek UKS MDK Płock z Błękitnymi zagrał odważniej, do przodu, ale wydaje się, że była to także zasługa rozwiązań taktycznych. Bartłomiej Poczobut nie schodził między stoperów do gry krótkim podaniem, lecz schodził w boczne sektory, to też stwarzało więcej miejsca na grę Radwańskiemu, który starał się wyżej operować piłką. 

Pozytywnie występ 21-letniego gracza, który ma być w Widzewie „ósemką” ocenił też Rafał Pawlak. - Trzeba pochwalić Adama Radwańskiego, bo z tych trzech meczów był to jego najlepszy występ. Grał to, czego wszyscy od niego oczekują. Wyżej w środku pola, dostał piłkę, obrócił się, zagrał do przodu. Wydaje mi się, że takiego Adama wszyscy chcą oglądać, bo to jest też dobre dla jego rozwoju - powiedział w rozmowie z klubową telewizją. 

Wydaje się, że Radwański utrzyma miejsce w składzie. Choć jak wiemy, w Widzewie nadal jest wiara w sprowadzenie piłkarza bardziej kreatywnego, jak choćby Mateusz Możdżeń. Okno transferowe jest jeszcze otwarte, a nawet jeżeli się zamknie to przecież piłkarze bez kontraktu mogą nadal podpisywać umowy. Zwiększenie konkurencji na tej pozycji mogłoby jeszcze pozytywniej wpłynąć na urodzonego w Płocku gracza.

PK