REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 sebalat... 79
2 abel55 79
3 cypek1910 77
4 mario74... 77
5 wiesia 76
6 Bogdan 72
7 przemyk79 71
8 rexsar 71
9 Motylan... 71
10 robert77u 70
REKLAMA
 
Pawlak: "Na Widzew trzeba być mentalnie przygotowanym"
 
Sobota, 10. sierpnia 2019, godz. 15:49; źródło: Widzew TV

Rafał Pawlak, który doradza Widzewowi w kwestiach sportowych, w pomeczowym studiu realizowanym przez klubową telewizję poruszył ważny aspekt dostosowania się piłkarzy do nowych okoliczności. Takimi jest choćby stadion Widzewa i atmosfera jaka na nim panuje. 

- Uważam, że ściągnęliśmy do Widzewa piłkarzy już z jakimś dorobkiem, którzy grali w ekstraklasie i w I lidze, ale to nie znaczy, że oni grali na wypełnionych po brzegi stadionach, z taką atmosferą i dopingiem. Nawet jeżeli ktoś grał na Legii czy Wiśle Kraków to obiekty te nie zawsze były pełne, to nie jest ta atmosfera, co w Łodzi. Wszyscy co tu przyjeżdżają, czy z Polski, czy z zagranicy, podkreślają atmosferę tego stadionu. Piłkarze też się muszą z tym zmierzyć - wyjaśnił. 
REKLAMA

Pawlak zauważył, że po drugiej bramce ciśnienie z piłkarzy zeszło i grali swobodniej.  - Zawsze będę podkreślał, że na Widzew trzeba być mentalnie przygotowanym. Głowa musi być cały czas otwarta i tak naprawdę te mecze tutaj będą się rozgrywały w głowach. Zawodnicy, którzy przyszli z ekstraklasy czy I ligi muszą się jak najszybciej zaadaptować do poziomu rozgrywek, do otoczki i anturażu - zakończył wątek. 

PK