REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 LquickO... 30
2 abel55 29
3 kris64 28
4 Motylan... 27
5 Drabciu1 26
6 wiesia 26
7 RTSAdri... 25
8 Papi11 25
9 Jazz_1910 24
10 rs333 24
REKLAMA
 
Pawlak: "Na Widzew trzeba być mentalnie przygotowanym"
 
Sobota, 10. sierpnia 2019, godz. 15:49; źródło: Widzew TV

Rafał Pawlak, który doradza Widzewowi w kwestiach sportowych, w pomeczowym studiu realizowanym przez klubową telewizję poruszył ważny aspekt dostosowania się piłkarzy do nowych okoliczności. Takimi jest choćby stadion Widzewa i atmosfera jaka na nim panuje. 

- Uważam, że ściągnęliśmy do Widzewa piłkarzy już z jakimś dorobkiem, którzy grali w ekstraklasie i w I lidze, ale to nie znaczy, że oni grali na wypełnionych po brzegi stadionach, z taką atmosferą i dopingiem. Nawet jeżeli ktoś grał na Legii czy Wiśle Kraków to obiekty te nie zawsze były pełne, to nie jest ta atmosfera, co w Łodzi. Wszyscy co tu przyjeżdżają, czy z Polski, czy z zagranicy, podkreślają atmosferę tego stadionu. Piłkarze też się muszą z tym zmierzyć - wyjaśnił. 
REKLAMA

Pawlak zauważył, że po drugiej bramce ciśnienie z piłkarzy zeszło i grali swobodniej.  - Zawsze będę podkreślał, że na Widzew trzeba być mentalnie przygotowanym. Głowa musi być cały czas otwarta i tak naprawdę te mecze tutaj będą się rozgrywały w głowach. Zawodnicy, którzy przyszli z ekstraklasy czy I ligi muszą się jak najszybciej zaadaptować do poziomu rozgrywek, do otoczki i anturażu - zakończył wątek. 

PK