9 Jazz_1910 16
10 rs333 16

Na kłopoty... awans. Ruch gra dalej w Pucharze Polski

Środa, 7. sierpnia 2019, godz. 20:17

W piłkarskim Pucharze Polski rozegrano rundę wstępną. Jako pierwsi awansowali Błękitni Stargard, bo ich rywal Rozwój Katowice wycofał się z rozgrywek.

Drugoligowa Olimpia pokonała w Elblągu zdegradowany do III ligi ROW Rybnik 2:1. Gole strzelili piłkarze po „trzydziestce”: Przemysław Brychlik 76, Damian Szuprytowski 86 – Dawid Plizga 78. Goście od 84 minuty grali w dziesiątkę po wykluczeniu Piotra Pacholskiego. Od początku drugiej połowy w zwycięskim zespole grał znany w Łodzi i Aleksandrowie Michał Miller. 17 sierpnia w czwartej kolejce II ligi z Olimpią w Elblągu spotka się Widzew.

W Częstochowie Skra przegrała mecz ze zdegradowanym do III ligi Ruchem Chorzów 1:2. Gospodarze prowadzili po golu Dawida Wolnego w 7 minucie, ale bramki dla gości zdobyli Mateusz Bartolewski w 88 min i Mariusz Idzik z karnego w 90 min. W pierwszej rundzie zagrają Niebiescy.

W Wejherowie drugoligowy Gryf wyeliminował zdegradowaną z II ligi Siarkę Tarnobrzeg wygrywając 3:2. Gole zdobyli: Mateusz Majewski 8, 27 karny, Maksymilian Hebel 40 – Bartosz Sułkowski 2 karny, 15 karny. Mecz był zacięty, a sędzia ukarał 11 piłkarzy kartkami.

20 sierpnia o godz. 12 w siedzibie PZPN odbędzie się losowanie I rundy PP. W 1/32 finału 24, 25, 26 września wystartują: Piast Gliwice, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Lech Poznań, Wisła Kraków, Korona Kielce, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Arka Gdynia, Wisła Płock, Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, ŁKS Łódź, Stal Mielec, Sandecja Nowy Sącz, GKS Jastrzębie, Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Tychy, Bruk-Bet Nieciecza, Puszcza Niepołomice, Chojniczanka, Stomil Olsztyn, Odra Opole, Warta Poznań, Chrobry Głogów, Wigry Suwałki, Bytovia, GKS Katowice, Garbarnia Kraków, Radomiak, Olimpia Grudziądz, GKS Bełchatów, Elana Toruń, Widzew, Pogoń Siedlce, Stal Stalowa Wola, Znicz Pruszków, Łęczna, Resovia, Błękitni Stargard, Gryf Wejherowo, Olimpia Elbląg, Ruch Chorzów oraz triumfatorzy PP na szczeblu okręgowym: Unia Skierniewice, Zagłębie II Lubin, Chemik Bydgoszcz, Chełmianka Chełm, Stilon Gorzów, Hutnik Kraków, Legia II Warszawa, Stal Rzeszów, Stal Brzeg, Olimpia Zambrów, Gryf Słupsk, Rekord Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Concordia Elbląg, Polonia Środa Wielkopolska oraz Chemik Police.

Trofeum broni Lechia Gdańsk, która w maju w finale na Stadionie Narodowym w Warszawie, pokonała Jagiellonię Białystok 1:0. Przypominam, że wśród 21 triumfatorów rozgrywek Puchar wywalczył także Widzew (w 1985 roku, pod wodzą trenera Bronisława Waligóry).