9 Jazz_1910 16
10 rs333 16

Elana znowu sprawdza rywali Widzewa (WIDEO)

Poniedziałek, 5. sierpnia 2019, godz. 09:31

Już w piątek drużynę Widzewa czeka kolejny ligowy mecz, po raz pierwszy w tym sezonie na własnym stadionie. W Sercu Łodzi widzewiacy zagrają z Błękitnymi Stargard, czyli kolejną drużyną z Pomorza.

Błękitni sezon zaczęli bardzo dobrze, bo po wyjazdowej wygranej 2:1 z Górnikiem Polkowice, teraz pokonali u siebie 1:0 Elanę Toruń. Mimo że najbliżsi rywale Widzewa zagrali osłabieni brakiem kontuzjowanego napastnika Piotra Kurbiela, to zaprezentowali się z dobrej strony. Zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy szybką i kombinacyjną grą podaniami oraz pressingiem na całym boisku zdominowali rywali z Torunia i zdobyli zwycięską bramkę, co możemy obejrzeć w obszernym skrócie z tego spotkania.

W drugiej połowie to Elana przejęła inicjatywę, ale goście z Torunia nie zdołali doprowadzić chociaż do wyrównania. Co ciekawe, podobnie jak w poprzednim sezonie, elanowcy mają tak ułożony terminarz, że kolejkę wcześniej grają z rywalami, z którymi w następnej serii mierzy się Widzew.

Elana sezon zaczęła od meczu u siebie z Bytovią (2:1), a teraz grała z Błękitnymi. Kolejni rywale torunian to Olimpia Elbląg (dom), Górnik Łęczna (wyjazd), Skra Częstochowa (dom) i Stal Rzeszów (wyjazd). Jeśli więc chcemy zobaczyć, jaką formę prezentują nabliżsi rywale Widzewa, trzeba oglądać mecze zaprzyjaźnionej Elany.