lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
 
Czy Marcel Pięczek wróci do pomocy?
 
Sobota, 3. sierpnia 2019, godz. 14:00; źródło: Widzew TV

Nim Radosław Mroczkowski uczynił z Marcela Pięczka lewego obrońcę to młody zawodnik grał zdecydowanie bardziej z przodu, u Franciszka Smudy dostawał szansę w linii pomocy. Naturalnym stało się, że gdy wypożyczono Kornela Kordasa, typowego defensora grającego na lewej flance, wielu zaczęło przypominać, gdzie wcześniej był ustawiany wychowanek Startu Łódź. 

Tym bardziej jest to uzasadnione, że w Widzewie cały czas trwają poszukiwania kreatywnego środkowego pomocnika. Tomasz Włodarek w programie „Piłsudskiego 138” wyjaśnił czy istnieje możliwość ponownej zmiany pozycji. - Przychodzi moment, gdy się zawodnika profiluje i się wybiera jego dobre, albo słabsze strony i się określa, na której pozycji będzie na tyle perspektywiczny, żeby na tym poziomie zawodowym grał - stwierdził asystent Marcina Kaczmarka. 

- Na ten moment, takie jest nasze zdanie, widzimy, że Marcel ma duże możliwości motoryczne, ma lewą nogę, ale ma też mankamenty, nad którymi pracuje cały czas, i na pewno postęp będzie widoczny, bo jest jeszcze młodym zawodnikiem. Musi być taki profil zawodnika, nie można go rzucać z pozycji na pozycję. Przerzucenie lewego obrońcy, który dawno nie grał na pozycji środkowego pomocnika albo na pozycji napastnika to jest to bardzo duży problem dla samego chłopaka. On się uczy pewnych mechanizmów i zachowań taktycznych w ataku, w obronie. Można mu zrobić większą krzywdę niż pożytek. Tu też jest ważne dobro zawodnika. Na ten moment to jest lewa obrona i uważam, że jeżeli Marcel będzie robił konkretne postępy w aspekcie gry defensywnej i w ataku to będzie mógł na dobrym poziomie funkcjonować - zakończył. 

Przypomnijmy, że prócz Pięczka i Kordasa nominalnym lewym obrońcą w pierwszym zespole jest także Marcel Stefaniak. Ten ostatni może być brany pod uwagę również jako skrajny pomocnik. 

PK