lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
 
Widzew = rekord. Kibice zaśmiali się w twarz Komisji Licencyjnej
 
Piątek, 2. sierpnia 2019, godz. 13:18; źródło: Widzew Łódź

To, że Widzew Łódź dzięki kibicom pobije kolejny raz rekord Polski w sprzedaży karnetów było wiadome już kilka dni temu. Pytanie pozostawało inne. Na jakiej liczbie zatrzyma się licznik?

Teraz już wiemy. 16377 abonamentów znalazło nabywców. To efekt między innymi częściowego umieszczenia karnetów fundowanych w strefie buforowej. Tu warto pamiętać, że gdy dojdzie do spotkania, dla którego nie będzie potrzeby wydzielenia bufora więcej osób będzie mogło skorzystać z tego typu wejściówek, jeżeli będzie mecz podwyższonego ryzyka, karnetów fundowanych do wykorzystania będzie mniej. 

Dodatkowo prowadzona była dystrybucja karnetów VIP, dostępnych poza systemem elektronicznym, o czym informował klub. 2 sierpnia zakończono ten etap. Stąd 16377 sprzedanych wejściówek długoterminowych.

- Kibice są wspaniali, dzięki nim każdy mecz w Sercu Łodzi to święto i zabawa, w której wspólnie udział biorą tak różni ludzie. Myślę, że w nowym sezonie emocji na trybunach i boisku nie zabraknie - powiedziała w rozmowie z oficjalną stroną klubu, prezes Martyna Pajączek.

Tu warto dodać, że fani Widzewa zaśmiali się także w twarz Komisji Licencyjnej PZPN. Przypomnijmy, iż ten organ nie podzielał optymizmu władz klubu odnośnie zakładanych dochodów w nowym sezonie ze sprzedaży karnetów. W komunikacie wydanym w czerwcu przez klub można było między innymi przeczytać, że "w kontekście planu finansowego przedstawionego we wniosku licencyjnym, członkowie Komisji, bazując na przyjętym dla tego poziomu rozgrywkowego punkcie odniesienia i braku wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, zakwestionowali założenia dotyczące sprzedaży przez klub kolejny raz kilkunastu tysięcy karnetów na nowy sezon, uznając je za przesłankę do nieosiągnięcia zakładanego poziomu przychodów." Cóż... 

PK