lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
 
Trener Kaczmarek ma obecnie do dyspozycji 24 piłkarzy
 
Czwartek, 1. sierpnia 2019, godz. 09:50

Wydaje się, że powoli dobiega końca budowa kadry pierwszego zespołu Widzewa na sezon 2019/2020. Biorąc pod uwagę transfery z ostatnich dni (Kornel Kordal, Łukasz Kosakiewicz) oraz kilku młodych piłkarzy, którzy regularnie trenują z drużyną (Kamil Piskorski, Jakub Jasiński), to obecnie kadra liczy 25 nazwisk.

Ktoś może zapytać, to dlaczego w tytule jest liczba 24? Bo na ten moment nie ma co liczyć na Marcela Gąsiora, który jeszcze podczas niedawnej prezentacji zespołu zapowiadał, że po ostatnim weekendzie powinien wrócić do normalnych treningów, ale tak się nie stało. Piłkarz nawet zaczął opuszczać wspólne zajęcia z zespołem, podczas których ćwiczył indywidualnie.

Mimo tego trener Marcin Kaczmarek ma obecnie do dyspozycji dwie pełne jedenastki, co m.in. pozwala podczas treningów organizować wewnętrzne gierki i sparingi. A przecież o to chodziło, o czym szkoleniowiec wiele razy mówił w trakcie przygotowań.

W ich trakcie udało się jeszcze przed startem sezonu szybko zamknąć temat obsady bramki oraz linii ataku. Teraz, tuż po pierwszym meczu nowego ligowego sezonu, doszło dwóch kolejnych bocznych obrońców. O ile Kornel Kordas to na dzisiaj bardziej opcja rezerwowa i zwiększenie liczby młodzieżowców w drużynie, o tyle Łukasz Kosakiewicz powinien być realnym wzmocnieniem i zarazem uspokojeniem sytuacji po prawej stronie boiska.

Zostaj więc pomoc, a dokładnie jej środek. Sprowadzony z Katowic Bartłomiej Poczobut to przede wszystkim piłkarz na pozycję defensywnego pomocnika. Jednym z nowych środkowych pomocników miał być wspomniany Gąsior, ale już o tym pisaliśmy. Zostają więc tylko Adam Radwański i Łukasz Zejdler.

Ten pierwszy nie popisał się w meczu w Wejherowie, co od razu przełożyło się na reakcję części kibiców Widzewa, u których Radwański miał chyba mały kredyt zaufania po fatalnej rundzie wiosennej całej drużyny w poprzednim sezonie.

Czy zatem w Bytowie na boisku w pierwszym składzie zobaczymy Zejdlera zamiast Radwańskiego? Patrząc na podział grup na wtorkowych i środowych treningach, na razie nieco wyżej nadal stoją u trenera Kaczmarka akcje byłego piłkarz Rakowa i płockiej Wisły.

Nie zmienia to faktu, że właśnie środkowy, ofensywny pomocnik to na teraz główny cel transferowy Widzewa. Na giełdzie nazwisk pojawiają się różne nazwiska, ale pamiętajmy, że co nagle, to po diable. Jest jeszcze trochę czasu, żeby dokonać przemyślanego transferu na tą newralgiczną pozycję na boisku.

Obecna kadra Widzewa:

Bramkarze: Jakub Mikołajczak, Wojciech Pawłowski, Patryk Wolański.

Obrońcy: Mikołaj Gibas, Kornel Kordas, Łukasz Kosakiewicz, Marcel Pięczek, Sebastian Rudol, Marcel Stefaniak, Daniel Tanżyna, Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki.

Pomocnicy: Michael Ameyaw, Marcel Gąsior (kontuzja), Konrad Gutowski, Daniel Mąka, Kamil Piskorski, Bartłomiej Poczobut, Adam Radwański, Łukasz Zejdler.

Napastnicy: Jakub Jasiński, Przemysław Kita, Christopher Mandiangu, Marcin Robak, Rafał Wolsztyński.

Kamil Wójkowski