REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Rudol: "Czasami trzeba zaufać pewnym ludziom, którzy mają wizję"
 
Sobota, 13. lipca 2019, godz. 09:31

Sebastian Rudol ma za sobą pierwsze minuty na boisku w barwach Widzewa. Jak ocenił ten początek w klubie? - Narazie bardzo dobrze. Jeszcze liga się nie zaczęła, także zobaczymy, czym dalej w las jak to będzie wyglądało. Z własnego doświadczenia wiem, że zawsze przed sezonem jest pozytywnie, tutaj też to tak wygląda. Chłopcy przyjęli mnie bardzo dobrze. Chciałbym jak najwięcej z siebie dawać na każdym treningu i w każdym meczu, by zyskać szacunek kibiców, jak i drużyny. 

Pytanie o grę w II lidze musiało paść. Czy dla tego piłkarza nie jest to krok w tył? - Oczywiście można na to spojrzeć w ten sposób, tylko moim zdaniem czasami trzeba zaufać pewnym ludzim, którzy mają wizję, mają projekt. Tutaj spotkałem wiele pozytywnej energii i osób, które widać, że chcą, by Widzew wrócił na należyte miejsce. Dlatego też tu jestem i mam nadzieję, że ja pomogę Widzewowi, a Widzew odda mi to z nawiązką. Także nie traktuję tego jako jakiejś sportowej porażki czy spadku, tylko patrzę na to globalnie. Zrobię wszystko, by Widzew jak najszybciej znalazł się w ekstraklasie - stwierdził.
REKLAMA


- Wiem, że gra w II lidze bywa trudniejsze niż w ekstraklasie, czy w Rumunii. Tutaj każdy mecz będzie dla wszystkich drużyn o życie i my też musimy tak podchodzić do każdego spotkania - dodał. 

Spytaliśmy też Sebastiana Rudola o jego uniwersalność. Wiemy, że w Pogoni grał tak na środku, jak i z prawej strony defensywy, ale jak to wyglądało w ostatniej rundzie? - W Rumunii zagrałem 4 mecze na środku, 3 mecze z prawej strony obrony. Także trener gdzie mnie potrzebował, tak rzucał. Nie byłem pierwszym wyborem, bo idąc tam drużyna traciła chyba najmniej bramek w lidze. Obrona była skompletowana. Także dostawałem szanse na tych pozycjach. Ale w ekstraklasie zagrałem też kilka meczów na defensywnym pomocniku.

KW