REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 138
2 rs333 131
3 przemyk79 129
4 mario74... 127
5 wirgiliusz 126
6 wiesia 124
7 siwy071910 123
8 robert77u 123
9 Bogdan 122
10 magi 122
REKLAMA
 
Zespół w budowie. Nadal trzeba ludzi
 
Niedziela, 7. lipca 2019, godz. 17:20

Warto zacząć ten tekst od słów Marcina Kaczmarka z ostatniego programu „Piłsudskiego 138”: - Chciałbym żebyśmy mieli na każdej pozycji po dwóch piłkarzy do rywalizacji (…) Będziemy szukać bramkarza, prawego obrońcy, defensywnego pomocnika i myślimy także o jakimś skrzydłowym. Nie wiem czy to się uda w tym okienku, ale docelowo chciałbym, żeby kadra miała 23 piłkarzy, w tym trójka bramkarzy. 

Zatem zróbmy przegląd wojsk, tym bardziej, że widzewiakom zostały do rozegrania dwa sparingi, z czeskim MFK Frýdek-Místek oraz Wartą Sieradz. Tym samym czas na zgrywanie będzie na treningach i prawdopodobnie w meczach ligowych. 
REKLAMA

Wydaje się, że największą bolączką jest defensywa. Najsolidniej wygląda obecnie obsada bramki. Do dyspozycji jest Patryk Wolański oraz walczący o pozostanie przy „jedynce” Jakub Mikołajczak i Grzegorz Gibki. Wielce prawdopodobne, że rywalizację wzmocni pozostający bez kontraktu Wojciech Pawłowski. Wówczas można się spodziewać, że jeden z golkiperów z rocznika 2000 zostanie wypożyczony lub przeniesiony do rezerw. 

Przyzwoicie wygląda także stan posiadania na lewej obronie. Dwóch Marcelów: Pięczek oraz Stefaniak powinno dawać spokój, a dodatkową wartością jest fakt, że obaj to młodzieżowcy. Gorzej wygląda sytuacja po drugiej stronie boiska. Łukasz Turzyniecki nie ma konkurencji. Biednie wygląda także środek obrony. Sebastian Zieleniecki i Daniel Tanżyna zapewne „za chwilę” zyskają konkurentów, bo ciężko będzie przejść ligę z dwoma stoperami. 

W istocie przydałby się również środkowy pomocnik, gdyż obecna trójka w osobach Adama Radwańskiego, Łukasza Zejdlera i Marcela Gąsiora to gracze o dość zbliżonej charakterystyce. Co więcej, ci pierwsi dwaj nie imponują warunkami fizycznymi. Skrajny pomocnik, albo wręcz typowy skrzydłowy, to także potrzeba, choć mimo wszystko mniejsza. Na pewno przydałoby się wzmocnić prawą flankę, gdyż na dobrą sprawę pozostał tam Daniel Mąka, choć Konrad Gutowski też sobie powinien poradzić. Są jeszcze Michael Ameyaw i Christopher Mandiangu. 
REKLAMA

Ewentualne problemy na skrzydłach może rozwiązać nadmiar napastników. Trener Kaczmarek zamierza grać z tak zwanym podwieszonym atakującym, a to oznacza gracza mobilnego. Za takiego należy uznać Filipa Mihaljevicia, o ile oczywiście pozostanie w klubie. Natomiast tak Przemysław Kita, jak i Rafał Wolsztyński mają w swoich kariera epizody na bokach i to również jest alternatywa. Na szpicy wybór może być jeden. Marcin Robak. 

Innymi słowy, obecnie, po wszystkich roszadach i zesłaniach do rezerw, pierwsza drużyna liczy 19 piłkarzy, w tym 3 bramkarzy. Jest tym samym miejsce na czterech nowych. Trzeba też pamiętać, że w „polu” szkoleniowiec ma w tym momencie do dyspozycji czterech młodzieżowców i to w sumie wszyscy najlepiej czują się na lewej stronie boiska. 

Aktualna kadra: 
Bramkarze:
Patryk Wolański, Jakub Mikołajczak (młodzieżowiec), Grzegorz Gibki (młodzieżowiec);
Lewi obrońcy: Marcel Pęczek (młodzieżowiec), Marcel Stefaniak (młodzieżowiec);
Środkowi obrońcy: Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki;
Prawi obrońcy: Łukasz Turzyniecki;
Skrajni pomocnicy: Michael Ameyaw (młodzieżowiec), Konrad Gutowski (młodzieżowiec), Christopher Mandiangu, Daniel Mąka;
Środkowi pomocnicy: Marcel Gąsior, Adam Radwański, Łukasz Zejdler;
Napastnicy: Przemysław Kita, Filip Mihaljević, Marcin Robak, Rafał Wolsztyński.

PK