REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Kaczmarek oficjalnie trenerem Widzewa. "Widzew to klub inny niż wszystkie"
 
Poniedziałek, 1. lipca 2019, godz. 11:39

Już oficjalnie można powiedzieć, że Marcin Kaczmarek został nowym trenerem Widzewa. Z klubem podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Co powiedział na konferecji prasowej o swojej nominacji?

- Z pewnością jest to dla mnie wielkie wyróżnienie. Dziękuję za zaufanie i mam nadzieję, że moja osoba będzie tą odpowiednią. Plany są bardzo rozległe i długoterminowe. Ja się zawsze skupiam na tych krótkoterminowych, bo one prowadzą z reguły do celu. Bardzo się cieszę, że widzę taką rzeszę dziennikarzy. Moja ostatnia konferencja w Niecieczy… było dwóch. To pokazuje między innymi różnicę. Nic nie ujmując temu klubowi, bo pracują tam bardzo fajni ludzie - zaczął. 
REKLAMA


- Widzew to klub inny niż wszystkie. Dla mnie również. Nie chciałbym tutaj opowiadać banałów. Wszyscy wiedzą, że to klub z wielką historią. Wychowywaliśmy się na tym klubie, ja co prawda jako bardzo mały chłopiec i nie pamiętam pierwszych sukcesów w Europie Widzewa, ale dobrze zapamiętałem sukcesy za trenera Smudy, gdy ja byłem aktywnym piłkarzem. To była drużyna, którą się przyjemnie oglądało i była futbolową wizytówką naszego kraju. To mówi samo za siebie. Bardzo bym chciał, żeby moja osoba wpisała się w tą rzeczywistość, w odbudowę nowego Widzewa. Klubu, który zasługuje na to, by grać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Jestem przekonany, że wcześniej czy później to się stanie. Mam nadzieję, że przy pomocy mojej skromnej osoby, bo po to tu jestem. Czasu mało, pracy mnóstwo, natomiast to jest istotne, że z prezes Pajączek dogadaliśmy się szybko. Chęć obopólnej współpracy daje bardzo wiele. Zaufanie buduje się przez czyny, ale na początek taki optymistyczny start jest potrzebny każdemu - uzupełnił szkoleniowiec prowadzący ostatnio pierwszoligowca z Niecieczy. 

PK