9 sebalat... 191
10 conrado... 188

Po koncercie Krawczyka w Ursusie

Czwartek, 20. czerwca 2019, godz. 12:00

To nie będzie relacja z koncertu piosenkarza Krzysztofa Krawczyka, a opis konsekwencji występu piłkarza Piotra Krawczyka w meczu Ursus – Legionovia. Dzięki skutecznej grze napastnika gości praktycznie wyłoniony został ostatni, osiemnasty klub drugiej ligi w sezonie 2019/2020. Wprawdzie do końca rywalizacji trzecioligowców pozostała jeszcze jedna kolejka w grupie I, ale chodzimy po ziemi, a nie bujamy w obłokach.

W futbolu rzadko się zdarza, by w gospodarze prowadzili do 63 minuty aż 3:0 i przegrali mecz 3:4. A tak było w przedostatniej kolejce spotkania III ligi w Ursusie, który prowadził z Legionovią 3:0 po golach Patryka Kamińskiego w 19, Mateusza Muszyńskiego w 34 i Arkadiusza Ciecha w 54 minucie.

Ostatnie pół godziny należało do lidera grupy I, który zdobył 4 bramki. Ich strzelcem był Piotr Krawczyk w 63, 72 (z karnego), 74 i 79 minucie. Ten urodzony 29 grudnia 1994 roku w Siedlcach napastnik ma 188 cm wzrostu. Jest wiceliderem strzelców tej grupy – 24 gole (o 6 mniej od Krystiana Pieczary z Polonii Warszawa).

Było to trzynaste z rzędu zwycięstwo Legionovii z bilansem goli 39-8. Po tak niesamowitym finiszu nie dziwi, że ta drużyna pozostała liderem i po rocznej przerwie spadkowicz zapewne powróci do grona drugoligowców. Od 1 stycznia trenuje ją Marcina Sasal. To 48-letni szkoleniowiec, który prowadził m.in. Dolcan Ząbki, Koronę Kielce, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Pogoń Siedlce i Motor Lublin oraz był selekcjonerem kadry Polski do lat 18 i do lat 19.

Legionovię starał się bardzo wyprzedzić Sokół Aleksandrów, który w Ząbkach wygrał z rezerwami Legii 2:1 (widzewiak Michał Miller grał cały mecz). Drużyna trenera Bogdana Jóźwiaka jest jedyną w Polsce ze 124 klubów ekstraklasy, I, II, III ligi, która nie przegrała żadnego meczu na boiskach rywali.

Przed ostatnią kolejką czołówka tabeli grupy I przedstawia się następująco: 1. Legionovia -76, 2. Sokół Aleksandrów – 74, 3. Lechia Tomaszów – 61, 4. Unia Skierniewice – 60 pkt.

22 czerwca o godz. 17 są m.in. mecze: Legionovia – Znicz Biała Piska i Sokół Aleksandrów – Lechia Tomaszów Mazowiecki. Liderowi do awansu wystarczy remis, bo ma bezpośredni bilans lepszy od wicelidera (wygraną 1:0 w Aleksandrowie i 2:2 w tym roku w Legionowie). Na sensację nie ma co liczyć, skoro Legionovia wygrała u beniaminka jesienią aż 5:1.

Wiele wskazuje na to, że grono drugoligowców powiększy silny rywal. Przecież podwarszawski klub ma zdobytych już 76 pkt oraz 83 bramki strzelone i te zdobycze jeszcze poprawi. Przypominam, że kiedy przed rokiem Widzew wchodził do II ligi miał 74 pkt i strzelił tylko 63 gole. Wygląda na to, że w ósmej kolejce II ligi kibiców RTS czeka wyprawa do Legionowa (7 albo 8 września).