REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 63
2 cypek1910 60
3 abel55 59
4 kris64 57
5 mario74... 57
6 kosa76 56
7 sebalat... 56
8 wiesia 56
9 rs333 56
10 rexsar 55
REKLAMA
 
Smółka: "Będziemy wiedzieć o zawodnikach wszystko"
 
Środa, 12. czerwca 2019, godz. 19:30

W środę Zbigniew Smółka przeprowadził pierwszy trening drużyny Widzewa. Po nim cierpliwie odpowiadał o planie na przedsezonowe zajęcia i bardzo często podkreślał istotę badań, które zawodnicy będą przechodzić w najbliższych dniach. 

- Zaczyna się łatwo, trudniej się kończy. Mam nadzieję, że ten koniec będzie jak najpóźniej. Na pewno przyjemnie, bo i ja się stęskniłem trochę za tym, by przebywać na boisku, bo to kocham, i widać po piłkarzach, że za piłką się stęsknili. Mimo tych ekstremalnych warunków, jeśli chodzi o temperaturę, to boisko było znakomitej jakości, zacienione w dużej części. Jakoś ten trening wytrwaliśmy i przygotowaliśmy drużynę do bardzo ciężkich badań, które będą się odbywały przez dwa kolejne dni - stwierdził. 
REKLAMA


Jaki jest plan na dalsze dni? - Chłopcy dostaną weekend wolny, nas czeka dużo liczeń i przeliczeń. Czeka nas bardzo pracowity weekend i dlatego chcieliśmy teraz zacząć, by te badania zrobić przed weekendem. Od poniedziałku zaczynamy już bardzo ciężką pracę, w stu procentach zindywidualizowaną. Każdy będzie pracował na swoich obciążeniach i myślę, że w poniedziałek będę też mądrzejszy w jakim stanie jest zespół. To jest dla mnie najbardziej istotne. Jak długi będzie potrzebny okres przygotowania motorycznego, dla jak dużej grupy, kto dłużej, kto krócej? Wyjdzie jak spędzili wakacje. Dzięki tym badaniom będę mógł ich dużo lepiej poznać. Przynajmniej ich głowy i podejście do piłki - uzupełnił. 

Wyjaśnił też, że badania są podstawą dokładnego rozplanowania całego okresu przygotowawczego, aż do pierwszego spotkania ligowego. 

- Nie chciałbym zdradzać szczegółów, ale rozpoczęliśmy współpracę z firmą, która przygotowuje olimpijczyków i pracuje z klubami zachodnimi. Będziemy wiedzieć o zawodnikach wszystko. Będą to badania kompleksowe. I siły, i wydolności, szybkości, dynamiki, siły mięśni. Wszystko - opowiedział trochę szerzej o tym, co czeka w czwartek i piątek na widzewiaków. 

KW