REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Spokojnie, zaraz się rozkręci...
 
Sobota, 8. czerwca 2019, godz. 10:14

Wśród komentarzy kibiców Widzewa dotyczących tego, co obecnie dzieje się z pierwszą drużyną RTS dominują opinie, że klub i pion sportowy mogą "przespać" gorący okres letniej giełdy transferowej i drużyna kadrowo nie będzie gotowa na start nowego sezonu pod koniec lipca.

Tymczasem, gdy spojrzymy na to, co ogólnie dzieje się na transferowej giełdzie w II lidze, to możemy stwierdzić, że dzieje się mało, a w przypadku niektórych klubów to czas prawdziwych wakacji.

Tak jest w przypadku Błękitnych Stargard, Garbarni Kraków, Górnika Polkowice oraz Znicza Pruszków. W tych klubach nie zapadły jeszcze żadne decyzje kadrowe, nawet dotyczące oficjalnej rezygnacji z chociaż jednego piłkarza. Bo o transferach nowych zawodników nie ma co w ogóle wspominać.
REKLAMA

W większości pozostałych klubów II ligi na razie podjęto tylko decyzje o rozstaniu z jednym lub kilkoma graczami. Przez moment w tej kwestii prym wiódł właśnie Widzew, gdy oficjalnie pożegnał sześciu piłkarzy z pierwszej drużyny (Humerski, Kristo, Paulius, Świderski, Wełna, Zuziak), jednak szybko łodzian przebił GKS Katowice, gdzie po katastrofie w postaci spadku z I ligi pożegnano aż ośmiu zawodników. Wśród nich jest m.in. znany z gry w Widzewie Jakub Wawrzyniak.

Pierwszy transfer nowego piłkarza przeprowadziła Resovia, która pozyskała ze Stali Stalowa Wola pomocnika Adriana Dziubińskiego. Niedługo potem drugi transfer w lidze przeprowadził... Widzew, kontraktując napastnika Przemysława Kitę z Olimpii Grudziądz. Po tym transferze jeszcze tylko wspomniana Stal ściągnęła do siebie Michała Fidziukiewicza, napastnika Olimpii Elbląg, oraz Górnik Łęczna skrócił wypożyczenie obrońcy Kamila Pajnowskiego do lubelskiego Motoru.

I na tym można zakończyć listę konkretów jeśli chodzi o transfery w II lidze. Jak widać, Widzew jakoś szczególnie nie odstaje od reszty drugoligowców w tej sprawie, a kto wie czy zaraz nie okaże się, że to właśnie przy alei Piłsudskiego będzie dziać się wiele na transferowej giełdzie.
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że na dniach oficjalnie zostanie podpisana umowa z pomocnikiem Marcelem Gąsiorem, który ostatnio grał w pierwszoligowej Stali. Jednocześnie trener Zbigniew Smółka na pierwszej konferencji zapowiedział, że razem z dyrektorem sportowym Łukaszem Masłowskim chcieliby skompletować kadrę w 90 procentach na obóz w Opalenicy, którego początek zaplanowano na 22 czerwca, czyli za dwa tygodnie.

Pamiętajmy, że wielu piłkarzom kontrakty z klubami formalnie kończą się 30 czerwca i do tego momentu trudno o jakieś oficjalne komunikaty ze strony ich nowych drużyn. Chyba, że uda się wcześniej dojść do porozumienia z poprzednim pracodawcą danego piłkarza.

Dlatego przy obserwacji transferowej giełdy w II lidze zalecamy przede wszystkim cierpliwość. Jak to mówił Bolec w komedii "Chłopaki nie płaczą": Spokojnie, zaraz się rozkręci...

Kamil Wójkowski