REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Kaczorowski: "Komisja ds. Licencji do pewnych spraw podeszła całkowicie inaczej niż w poprzednim roku"
 
Piątek, 7. czerwca 2019, godz. 12:28

W ostatnich dniach wiele emocji wśród kibiców budzi sprawa decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie Widzewa. Na klub nałożono nadzór finansowy oraz wysoką karę finansową w porównaniu do innych drugoligowców. O komentarz w tej sprawie zapytaliśmy prezesa Widzewa, Jakuba Kaczorowskiego.

- Panie prezesie, skąd te decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN? Naprawdę jest coś nie tak z finansami Widzewa?
Jakub Kaczorowski:
- Nie było i nie ma żadnych problemów finansowych w Widzewie. Komisja do pewnych spraw podeszła całkowicie inaczej niż w poprzednim roku i w związku z tym poprosiła nas o uzupełnienie pewnej dokumentacji. Jednak tego dnia, gdy otrzymaliśmy to pismo z PZPN, nie mogliśmy od razu przygotować i przesłać wymaganych dokumentów, bo był to dzień meczowy mistrzostw świata do lat 20, a w takie dni turnieju nie mamy wstępu na teren stadionu oraz do naszych biur tam się znajdujących. To był piątek i dopiero kilka dni później mogliśmy przesłać to, o co prosiła Komisja.
REKLAMA

- Będziecie się odwoływać od decyzji Komisji?
- Tak, oczywiście będziemy się odwoływać, bo jak już wspomniałem, bo klub nie ma żadnych problemów jeśli chodzi o pieniądze. Myślę, że nadzór finansowy zostanie zdjęty.

- Ta kara 10 tysięcy złotych też będzie anulowana?
- Tego na teraz nie mogę powiedzieć, bo to jest Polski Związek Piłki Nożnej i to on o tym decyduje. Mam nadzieję, że kara zostanie skasowana, bo nie widzę dokładnego uzasadnienia za co ją otrzymaliśmy.

- Jeden z argumentów Komisji dotyczył zakładanej przez klub sprzedaży karnetów na najbliższy sezon. Działacze PZPN nie dali wiary waszym prognozom finansowym w tej sprawie...
- W Podręczniku Licencyjnym trzeba też zaznaczyć ryzyka wynikające z kwestii przychodów. Te ryzyka wskazaliśmy również w części dotyczącej zakupu karnetów przez kibiców. Bo takie ryzyko jest zawsze. Bylibyśmy pełni pychy jako klub, jeśli w tym wniosku zaznaczylibyśmy jako pewnik sprzedaż ponad 16 tysięcy karnetów. To są pewne ryzyka i Komisja wzięła to pod uwagę. Tak samo jak z partnerami biznesowymi i kwestią ich wejścia w Widzew oraz sponsorowania klubu.

Kamil Wójkowski