REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kris64 38
2 Motylan... 36
3 Drabciu1 35
4 LquickO... 35
5 wiesia 33
6 magi 32
7 abel55 32
8 cypek1910 32
9 RTSAdri... 31
10 jari48 30
REKLAMA
 
Smółka: "Widzew trzeba przebudować, uspokoić"
 
Czwartek, 6. czerwca 2019, godz. 16:12


W czwartek w ośrodku przy ulicy Małachowskiego na spotkaniu z mediami zaprezentowano nowego trenera Widzewa, Zbigniewa Smółkę. 

Były szkoleniowiec Arki Gdynia, któremu towarzyszył prezes Jakub Kaczorowski, zaczął od odpowiedzi na pytanie dlaczego zdecydował się na podjęcie pracy w Łodzi. - Przychodząc do Widzewa ja nie muszę odpowiadać dlaczego się na to zdecydowałem, bo są takie kluby, którym się nie odmawia. Liczę, że sprostam wyzwaniu. Pewnie wielu trenerów chciałoby być na moim miejscu – mówił Smółka na spotkaniu sprzed
REKLAMA


Jak przebiegał proces zatrudnienia nowego szkoleniowca w Łodzi? - Spotkań było kilka, a rekrutacja była szczegółowa i ciężka. Cieszę się, że zostałem wybrany, bo wielu trenerów chciałoby w tym klubie pracować. Wiele z tych pytań (dot. rekrutacji - przyp. red.) powinno zadać się dyrektorowi sportowemu, ale ja na pewno się cieszę z tego, że tu trafiłem – nie ukrywał trener. 

Kibice zastanawiają się jak będzie wyglądać gra czerwono-biało-czerwonych w nadchodzącym sezonie.  -  Widzew trzeba przebudować, uspokoić i zamknąć drzwi, do drogi która zawiodła. Chcę budować pozytywną historię, a nie wypowiadać się o tym co było. Powinniśmy pisać nową, pozytywną historię. Liczę, że będą utaj piłkarze, którzy udźwigną ten ciężar. Filozofią trenera jest zawsze to, by podejmować dobre decyzje i żeby ten zespół zwyciężał. Jak każdy trener jestem za „futbolem na tak”. 

Jakub Dyktyński