REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
REKLAMA
 
Smółka: "Widzew trzeba przebudować, uspokoić"
 
Czwartek, 6. czerwca 2019, godz. 16:12


W czwartek w ośrodku przy ulicy Małachowskiego na spotkaniu z mediami zaprezentowano nowego trenera Widzewa, Zbigniewa Smółkę. 

Były szkoleniowiec Arki Gdynia, któremu towarzyszył prezes Jakub Kaczorowski, zaczął od odpowiedzi na pytanie dlaczego zdecydował się na podjęcie pracy w Łodzi. - Przychodząc do Widzewa ja nie muszę odpowiadać dlaczego się na to zdecydowałem, bo są takie kluby, którym się nie odmawia. Liczę, że sprostam wyzwaniu. Pewnie wielu trenerów chciałoby być na moim miejscu – mówił Smółka na spotkaniu sprzed
REKLAMA


Jak przebiegał proces zatrudnienia nowego szkoleniowca w Łodzi? - Spotkań było kilka, a rekrutacja była szczegółowa i ciężka. Cieszę się, że zostałem wybrany, bo wielu trenerów chciałoby w tym klubie pracować. Wiele z tych pytań (dot. rekrutacji - przyp. red.) powinno zadać się dyrektorowi sportowemu, ale ja na pewno się cieszę z tego, że tu trafiłem – nie ukrywał trener. 

Kibice zastanawiają się jak będzie wyglądać gra czerwono-biało-czerwonych w nadchodzącym sezonie.  -  Widzew trzeba przebudować, uspokoić i zamknąć drzwi, do drogi która zawiodła. Chcę budować pozytywną historię, a nie wypowiadać się o tym co było. Powinniśmy pisać nową, pozytywną historię. Liczę, że będą utaj piłkarze, którzy udźwigną ten ciężar. Filozofią trenera jest zawsze to, by podejmować dobre decyzje i żeby ten zespół zwyciężał. Jak każdy trener jestem za „futbolem na tak”. 

Jakub Dyktyński