REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
REKLAMA
 
Widzew zapewnia, że nie ma żadnych problemów finansowych
 
Środa, 5. czerwca 2019, godz. 07:37; źródło: Widzew Łódź

Dużo emocji wywołał wczorajszy oficjalny komunikat PZPN w sprawie decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych odnośnie wniosku Widzewa o przyznanie licencji na grę w II lidze na sezon 2019/2020.

Przypomnijmy, że Widzew takową licencję otrzymał, ale jednocześnie z nadzorem finansowym ze strony PZPN oraz karą 10 tys. zł za niespełnienie trzech kryteriów z Podręcznika Licencyjnego.

W odpowiedzi klub z alei Piłsudskiego wczoraj późnym wieczorem opublikował oficjalne oświadczenie, w którym odniósł się do całej sprawy: "Nadzór finansowy nałożony na licencję Widzewa, podobnie jak kara finansowa, wynika między innymi z niedostarczenia, niekompletności lub błędnego - w ocenie Komisji w momencie rozpatrywania wniosku - przygotowania szczegółowych załączników wniosku. Chodzi jednak tylko i wyłącznie o kryteria natury formalnej. Klub zapewnia, że nie ma żadnych problemów finansowych, w tym przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników czy podmiotów zewnętrznych, w tym US, ZUS czy PZPN." - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Widzewa.
REKLAMA

Jednocześnie klub poinformował, że w trakcie rozpatrywania wniosku Widzewa Komisja dwukrotnie zwróciła się do klubu drogą mailową (28 maja i 3 czerwca), wzywając do uzupełnienia i wyjaśnień w sprawie dokumentacji finansowej. Część z nich została wysłana w terminie, natomiast pozostałe informacje dotarły do PZPN z opóźnieniem.

W oficjalnym komunikacie klubu możemy też przeczytać o tym, że po zweryfikowaniu i zatwierdzeniu przesłanych dokumentów Widzew wystąpi o zdjęcie nadzoru finansowego, który został nałożony jedynie z powodu nieotrzymania części dokumentów przed zakończeniem obrad komisji. Ponadto klub w ciągu najbliższych trzech dni złoży do Komisji Odwoławczej ds. Licencji pisemne odwołanie od otrzymanej decyzji.

KW