REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 LquickO... 30
2 abel55 29
3 kris64 28
4 Motylan... 27
5 wiesia 26
6 Drabciu1 26
7 RTSAdri... 25
8 Papi11 25
9 Jazz_1910 24
10 rs333 24
REKLAMA
 
Piast Gliwice został porównany do... Widzewa
 
Środa, 22. maja 2019, godz. 13:00; źródło: Przegląd Sportowy

Nie milkną komentarze i pochwały dotyczące drużyny Piasta Gliwice, która sensacyjnie zdobyła mistrzostwo Polski, wyprzedzając na finiszu sezonu Ekstraklasy broniącą tytułu Legię Warszawa.

Z tego powodu w mediach pojawiają się ciekawe komentarze na ten temat. Maciej Terlecki, były piłkarz Widzewa, a obecnie ekspert Eurosportu, w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" porównał drużynę Waldemara Fornalika (na zdjęciu), w przeszłości trenera drużyny z alei Piłsudskiego, do słynnego zespołu RTS z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
REKLAMA

- Jak był budowany wielki Widzew? Z niechcianych zawodników, którzy chcieli coś udowodnić. Skreśliliście nas? To my wam pokażemy. Piast poszedł w tym kierunku, co stało się jego siłą - powiedział Terlecki.

Były piłkarz Widzewa ma też ciekawe spostrzeżenia odnośnie samego tworzenia drużyny Piasta. - Fornalik wziął zawodników dobrych piłkarsko i pasujących pod względem charakteru. Nie robił transfery dla transferu. W innych klubach, nikogo nie złapałem za rękę, ale czasami mam wrażenie, że takie ruchy są po to, by ktoś zarobił, bo ktoś kogoś lubi - oznajmił Maciej Terlecki.

Kamil Wójkowski