REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 sebalat... 79
2 abel55 79
3 cypek1910 77
4 mario74... 77
5 wiesia 76
6 Bogdan 72
7 przemyk79 71
8 rexsar 71
9 Motylan... 71
10 robert77u 70
REKLAMA
 
Były napastnik ŁKS-u celem transferowym Widzewa
 
Środa, 22. maja 2019, godz. 09:10; źródło: Gazeta Wyborcza

Powoli rozkręca się giełda transferowa nazwisk piłkarzy, którzy mają trafić do Widzewa. Jednym z nich jest czołowy strzelec II ligi w dopiero co zakończonym sezonie.

Dodajmy strzelec dobrze znany widzewiakom, bo chodzi o Przemysława Kitę (na zdjęciu w zielonej koszulce), napastnika Olimpii Grudziądz, który w pamiętnym meczu rundy jesiennej z Widzewem zdobył bramkę na 2:2 w 90. minucie, a następnie jego zespół strzelił jeszcze jednego gola.

Ogółem w ostatnim sezonie Kita zaliczył 11 trafień na drugoligowych boiskach. Ten piłkarz wcześniej już dwukrotnie był przymierzany do gry w Widzewie. Jeszcze jako junior był z zespołem Młodej Ekstraklasy na zgrupowaniu, ale ostatecznie się rozmyślił. Z kolei przed ostatnim sezonem jego transfer został zablokowany przez władze klubu.
REKLAMA

Teraz, jak donosi łódzka "Gazeta Wyborcza", Przemysław Kita ma być pierwszym nowym piłkarzem pozyskanym przez Widzew podczas letniej giełdy transferowej.

Kita to 25-letni wychowanek pabianickiego Włókniarza. Potem grał w ŁKS-ie, w którego barwach zadebiutował w Ekstraklasie, a chwilę wcześniej strzelił 4 gole... Widzewowi w meczu Młodej Ekstraklasy. Następnie bronił barw Cracovii, dla której zdobył 3 bramki w Ekstraklasie, a potem grał w Zniczu Pruszków, poznańskiej Warcie i we wspomnianej Olimpii.

W lipcu ubiegłego roku Kita podpisał z Olimpią Grudziądz roczną umowę, więc teraz byłby do wzięcia za darmo, co też ma znaczenie w kontekście planowanych oszczędności w budżecie Widzewa.

KW