REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 138
2 rs333 131
3 przemyk79 129
4 mario74... 127
5 wirgiliusz 126
6 wiesia 124
7 siwy071910 123
8 robert77u 123
9 Bogdan 122
10 magi 122
REKLAMA
 
Działania na chybcika to droga donikąd
 
Wtorek, 14. maja 2019, godz. 10:43

W poniedziałek zarząd Widzewa Łódź SA podjął decyzję, iż wygasające z końcem sezonu kontrakty siedmiu piłkarzy nie zostaną przedłużone. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ten sam zarząd nie oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej spółki. Innymi słowy, dali sygnał, że jeżeli ich praca oceniana jest źle, to są gotowi odejść. 

Nie byłoby w takiej informacji także niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że najpewniej za chwilę do klubu trafi nowy trener. Bo chyba mało kto wierzy, że Jacek Paszulewicz utrzyma stołek. Czy to takie dziwne, że nowy szkoleniowiec chciałby mieć w kadrze piłkarza o charakterystyce Tomasza Wełny czy Dario Kristo? To, że nie był to sezon tych zawodników nie oznacza, że nie posiadają walorów. Dyrektor sportowy będzie musiał szukać, kombinować, wydawać pieniądze.
REKLAMA

No właśnie, dyrektor. Nie byłoby także niczego dziwnego w przekazaniu listy, na której są nazwiska wspomnianych dwóch graczy, a także Macieja Humerskiego, Michała Millera, Simonasa Pauliusa, Daniela Świderskiego i Marka Zuziaka, gdyby nie fakt, że w klubie może nie być zaraz Łukasza Masłowskiego. Jego kontrakt zakładał budowę zespołu na zaplecze ekstraklasy i wyżej. Awans, a nie kopanie się przez kolejny rok po drugoligowych boiskach szukając oszczędności. To żadna tajemnica, że byłego dyrektora sportowego Wisły Płock chętnie by przygarnęli ekstraklasowcy. 

Czy nie wygląda to na bałagan i brak procesu decyzyjnego? Czy decyzje kadrowe powinien podejmować zarząd, który raz po raz, głównie za sprawą prezesa Jakuba Kaczorowskiego, podkreślał, że po to w klubie jest Masłowski czy Piotr Kosiorowski, by oni nie musieli zajmować się sferą sportową, w której po prostu nie mają rozeznania?
REKLAMA

Chyba, że w klubie zostaje obecny trener, być może także dyrektor, i powstała lista to ich opinia oraz analiza, a komunikat klubu jest po prostu w słowach „zarząd podjął pierwsze decyzje” mało precyzyjny, co wielokrotnie się zdarzało… Chyba jednak nie, skoro „w najbliższych dniach zarząd klubu z częścią zawodników przeprowadzi indywidualne rozmowy, które mają na celu rozwiązanie kontraktów za porozumieniem stron lub ich renegocjowanie”. Niestety, ale pewne rzeczy stoją tu na głowie. 

PK