REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
GKS gra o duże pieniądze. Nikt nie powinien mieć wątpliwości
 
Piątek, 10. maja 2019, godz. 09:30

Być może to głosy, które chcą zwiększyć nadzieję, a być może po prostu brak wiedzy. Jednak czy ktokolwiek powinien w ogóle myśleć o GKS Bełchatów jak o drużynie, która mogłaby odpuścić walkę o awans? To jest bardzo mało prawdopodobne. 

Promocja dla tego klubu będzie jak podanie maski z tlenem. Nie jest tajemnicą, iż jest tam zadłużenie. Prezes Wiktor Rydz wspominał na początku roku o 5 mln zł, choć zaznaczał, że bełchatowianie powoli wychodzą na prostą. Jedną z najważniejszych spraw będzie jednak nowy kontrakt ze sponsorem strategicznym.
REKLAMA


- PGE patrzy na nas pod kątem wartości medialnej, a wiadomo, że I liga jest transmitowana w telewizji. Na pewno taki awans stawiałby nas w lepszej sytuacji w rozmowie z naszym sponsorem strategicznym - wspomniał w rozmowie z „Weszło!”. Wiadomym jest, że PGE wszczęło procedurę sponsoringową, ale można spodziewać się, że wartość kontraktu będzie zależna od klasy rozgrywkowej, w której zespół wystąpi w sezonie 2019/20.

Kolejnym dopływem gotówki powinien być Pro Junior System. W II lidze podopieczni Artura Derbina są w tej klasyfikacji na drugiej lokacie, ale są wielkie szanse, że sięgnął po najwyższą nagrodę. Dlaczego? Wyprzedza ich Rozwój Katowice, ale istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że katowiczanie spadną z ligi, a to oznacza, że nie będą uwzględnieni w dzieleniu finansowego tortu. Na konto zwycięzcy w PJS wpłynie 1,1 mln zł, co należałoby uznać za znaczące podreperowaniem budżetu.

Zarazem polityka kadrowa oparta na młodych piłkarzach, na których w przyszłości da się zarobić, uzupełniana zawodnikami z sowitym doświadczeniem, także powinna spodobać się PGE. Szczególnie jeśli ci młodzi gracze jak Przemysław Zdybowicz, Damian Michalski (na zdjęciu - przyp.), Patryk Mularczyk, czy Marcin Ryszka będą w stanie osiągnąć promocję do wyższej ligi. Zatem skończmy z bajkami. GKS nastawiony jest na piekielnie ważny mecz i trzeba być tego świadomym. 

PK