REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Kaczmarek: "Na analizę gry Widzewa poświęciliśmy 15 minut"
 
Czwartek, 9. maja 2019, godz. 13:03; źródło: Widzew TV

Zawodnikiem, dla którego przyjazd do Łodzi mógł stanowić szczególne przeżycie był Marcin Kaczmarek. Były zawodnik Widzewa musiał wystąpić w roli jego kata, wykonując rzut karny, który ostatecznie zdecydował o zwycięstwie gości. 

- Wchodziłem z ławki i dostałem informację, że mam wykonywać stałe fragmenty gry. Do karnego miałem podejść jako trzeci, po Tiago i Papikjanie. Podszedłem do piłki, uderzyłem i wygraliśmy na tym pięknym stadionie – mówił Kaczmarek, który tonował radość po swoim strzale. 
REKLAMA


W pomeczowym studio klubowej telewizji pomocnik analizował grę swojego zespołu. - W drugiej połowie robiliśmy przewagę przede wszystkim w bocznych sektorach boiska. Mieliśmy plan, by przejmować piłki na środku i rozrzucać je na skrzydła i tak udało się strzelić bramkę – powiedział piłkarz w rozmowie z Arkadiuszem Stolarkiem. - 15 minut naporu Widzewa to był trudny okres dla nas, ale przyjęliśmy to na klatę, wygraliśmy, a awans jest blisko – dodał Marcin, odnosząc się do zrywu widzewiaków po stracie bramki.

Ciekawie brzmią słowa Kaczmarka o długości czasu poświęconego przez zespół gości na analizę swojego przeciwnika. - Odprawa z analizą gry Widzewa była krótka, trwała 15 minut. Trener pokazał nam kilka fragmentów gry, ale nie dużo, by to siedziało w głowie. Mamy  młody zespół, z których część grała na takim stadionie pierwszym raz. Mieliśmy zwracać uwagę na długie crossowe podania do bocznych pomocników Widzewa i byliśmy na to przygotowani. Odbyliśmy jeden trening, dziś odprawa i wystarczyło – zakończył „Kaka”.

Jakub Dyktyński