9 Jazz_1910 24
10 rs333 24

II liga: Widzew spadł na 3. miejsce w tabeli

Niedziela, 5. maja 2019, godz. 14:13

Zapowiadany jako hit 32. kolejki II ligi mecz Elana Toruń - GKS Bełchatów nie zawiódł. Kibice obejrzeli 6 goli, z których 4 strzeliła drużyna gospodarzy.

Obie drużyny stworzyły dobre widowisko i zaprezentowały ofensywną grę. Już po 16 minutach gry był wynik 1:1, bo najpierw goście zdobyli bramkę z rzutu karnego (Damian Michalski), ale torunianie szybko odpowiedzieli golem Krzysztofa Wołkowicza, który ładnie uderzył tuż sprzed pola karnego.

Potem swoje okazje mieli bełchatowianie, z którymi Widzew zmierzy się za tydzień w swoim ostatnim meczu w tym sezonie. GKS jednak swoich szans na gole nie wykorzystał, a Elana w 37. minucie wyszła na prowadzenie po zespołowej akcji i strzale Kordiana Górki.

Po przerwie oba zespoły, walczące o czołowe lokaty i awans do I ligi, nie zamierzały zwalniać tempa i znowu zafundowały kibicom duże emocje. W 63. minucie Przemysław Zdybowicz zdobył wyrównującą bramkę dla GKS-u, ale już dwie minuty później gospodarze ponownie prowadzili po strzale Wojciecha Onsorge.

Mimo straty trzeciej bramki piłkarze z Bełchatowa dalej atakowali i dążyli do ponownego wyrównania, ale ich marzenia o przynajmniej remisie na boisku w Toruniu rozwiał w 80. minucie Maciej Stefanowicz, który pokonał golkipera GKS-u pięknym strzałem zza pola karnego.

Elana dzięki zwycięstwu 4:2 z Bełchatowem awansowała na 2. miejsce w tabeli II ligi i zrównała się punktami z prowadzącym Radomiakiem. Tym samym Widzew spadł na 3. lokatę i ma punkt przewagi nad czwartym GKS-em, z którym zagra w następną niedzielę w Bełchatowie. Wcześniej, bo już w środę 8 maja, podopieczni trenera Jacka Paszulewicza zmierzą się w Łodzi z piątą w tabeli Olimpią Grudziądz.