REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 LquickO... 30
2 abel55 29
3 kris64 28
4 Motylan... 27
5 wiesia 26
6 Drabciu1 26
7 RTSAdri... 25
8 Papi11 25
9 Jazz_1910 24
10 rs333 24
REKLAMA
 
Dziesięciu piłkarzom Widzewa umowy kończą się 30 czerwca
 
Środa, 1. maja 2019, godz. 11:58

Bez względu na to, czy obecny sezon zakończy się awansem do I ligi, czy może jego brakiem, w Widzewie na pewno szykuje się gorące lato jeśli chodzi o kadrę pierwszego zespołu. Tym bardziej, że kadra pierwszej drużyny liczy 30 zawodników, a kilku kolejnych z podpisanymi umowami gra na wypożyczeniach w innych klubach.

Latem ubiegłego roku, na początku sezonu 2018/2019 w Widzewie było trzynastu piłkarzy, którzy mieli podpisane z klubem umowy obowiązujące do końca czerwca tego roku. Zimą trzech z nich pożegnało się z klubem z alei Piłsudskiego. Byli to Robert Demjan, Bartłomiej Niedziela oraz Marcin Pigiel, który był wypożyczony z Jagiellonii Białystok. W przypadku tego piłkarza po prostu skrócono jego wypożyczenie.

Z kolei Marcin Pieńkowski w lutym tego roku podpisał z Widzewem nowy kontrakt obowiązujący do czerwca 2020 roku. Umowa zawiera też opcję przedłużenia jej o kolejny rok.

Spośród graczy pozyskanych podczas zimowego okna transferowego tylko Kohei Kato zawarł z Widzewem umowę do końca obecnego sezonu, ale z opcją przedłużenia na kolejne. I wszystko wskazuje na to, że klub z takiego rozwiązania skorzysta, patrząc na postawę Japończyka w rundzie wiosennej.

Grupę pozostałych dziesięciu piłkarzy z kontraktami ważnymi do końca czerwca otwiera... Michał Miller, wypożyczony do Sokoła Aleksandrów Łódzki. Wszystko wskazuje na to, że tego zawodnika już raczej w barwach Widzewa nie zobaczymy.
REKLAMA

Kolejni piłkarze, którzy formalnie są związani umową do 30 czerwca, to Simonas Paulius, Radosław Sylwestrzak, Daniel Świderski oraz Marek Zuziak. Pierwszy od kilku dobrych miesięcy nie może wyleczyć kontuzji kolana. Sylwestrzak od początku rundy wiosennej był pomijany przez trenera Radosława Mroczkowskiego, a potem doznał kontuzji podczas meczu rezerw. Pozostała dwójka wiosną grała dotąd mało i nieregularnie, a teraz przed meczem z Ruchem została oddelegowana do rezerw. Dodajmy, że z tego grona tylko Sylwestrzak ma w kontrakcie zapisaną klauzulę o przedłużeniu umowy o rok.

Takiej opcji w kontrakcie nie ma Maciej Humerski, rezerwowy golkiper Widzewa, któremu równiem umowa z klubem wygasa wraz z końcem czerwca. Pozostała trójka w tym gronie to Daniel Mąka, Mateusz Michalski oraz Dario Kristo. Wszyscy przez niemal całą rundę wiosenną dotąd grali i trenowali z pierwszym zespołem. Wszyscy mają też zapisy w umowach o możliwości prolongowania ich o kolejny sezon.

Czas pokaże, którzy z tej dziesiątki spod daty 30 czerwca zostaną w Widzewie na dłużej, choć w kilku przypadkach raczej nietrudno się domyśleć, że to ich ostatnie tygodnie w tym klubie.

Kamil Wójkowski