REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Boniek: "Widzew musi wygrać pierwszy mecz, żeby się łatwiej grało"
 
Wtorek, 16. kwietnia 2019, godz. 10:57

W związku ze zbliżającym się młodzieżowym mundialem na stadionie Widzewa pojawili się Zbigniew Boniek, Fernando Morientes oraz Hanna Zdanowska. 

- Jestem szczęśliwy, że na stadionie, na którym stawiałem pierwsze kroki w 1976 roku odbędzie się takie wydarzenie. Wtedy nie było niczego, tylko silna drużyna, teraz jest wszystko tylko nie ma silnej drużyny - zaczął prezes PZPN. - Trzeba powiedzieć, że koledzy z drugiej strony Łodzi są bliżej ekstraklasy. Widzew musi wygrać pierwszy mecz, żeby się łatwiej grało.
REKLAMA


- Oglądam drużynę Widzew w niemal każdym meczu. Oglądałem przez pierwszą godzinę mecz z Pogonią Siedlce. Jak wyłączałem telewizor to byłem przekonany, że Widzew tego meczu nie wygra. To było czuć. Natomiast jesteśmy drużyną zawsze, ja może jestem teraz dość daleko jak prezes PZPN, ale wchodzę na jeden portal, który robi transmisję LIVE, albo oglądam mecz, i nie wygląda to najlepiej. Wydaje mi się, że piłkarze powinni być bardziej rozluźnieni, bardziej chcieć. Mieć więcej sił witalnych, pasji. Wydaje mi się, że ta drużyna wygląda na drużynę zamuloną. Taką której ciężko biegać, nie ma w tym wielkiej przyjemności. To są najważniejsze czynniki w piłce nożne. Pod względem jakości nie możemy powiedzieć, żeby Widzew nie był drużyną, która nie może wejść do I ligi - ocenił.

- Mi się wydaje, że najważniejszy jest mecz z Siarką w sobotę i następny z Radomiakiem. Jeżeli Widzew wygra dwa mecze pod rząd to odskoczy i zabierze innym argumenty. Są ciężkie chwile w życiu piłkarza i trzeba je przełamać - dodał i zakończył wątek sportowy Widzewa. Padły też pytania o spór na linii MAKiS - Widzew, ale Boniek nie chciał wchodzić zbytnio w ten temat, co też nie dziwi, gdyż PZPN nie jest stroną tego konfliktu: - Powinniśmy być zadowoleni, że w Mistrzostwach Świata U-20 najważniejszym miastem jest Łódź, a najważniejszym klubem jest Widzew. To pójdzie dalej. Brońmy tego.

- Mistrzostwa Świata U-20 to fantastyczna impreza, na której w przeszłości grali fantastyczni piłkarze. Impreza, która będzie promocją Polski, Łodzi, naszej organizacji i gościnności. Jestem przekonany, że będzie to też impreza o wielkich walorach piłkarskich - dodał o samym turnieju.

Boniek zapewnia, że przed trenerem Jackiem Magierą postawiono cel sportowy: - Kiedy gramy mistrzostwa świata u siebie to prócz ambicji organizacyjnych mamy ambicje sportowe. Trener Magiera zdaje sobie sprawę, że celem jest wyjście z grupy. Mam nadzieję, że kibice pomogą osiągnąć ten cel (...) Przede wszystkim liczę na doping, nie tylko kibiców Widzewa, ale kibiców reprezentacji Polski. Chcielibyśmy, by pomagali reprezentacji, by reagowali na to, co się dzieje na boisku. 

PK