REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Najciekawsze wypowiedzi nowego trenera
 
Sobota, 13. kwietnia 2019, godz. 09:30

Widzew zaprezentował nowego trenera, którym został Jacek Paszulewicz. Postawiono przed nim zadanie odwrócenie złej tendencji w lidze oraz utrzymanie pozycji gwarantującej awans. Pierwszy mecz ligowy za nim, a przed kolejnym, dla czytelników „Widzewiaka”, zebraliśmy najciekawsze wypowiedzi szkoleniowca, który słynie z bezkompromisowości i twardej ręki wobec zawodników. 

***

- W Grudziądzu dotyczyło to głównie nowych piłkarzy, którzy nie wiedzieli, jak intensywny czeka ich trening. Może zjedli za późno? Nie jestem odosobniony w takich przygotowaniach. Wiślacy u Dana Petrescu trenowali dużo ciężej niż moi zawodnicy. I też nie wytrzymywali, wymiotowali. Nie ma czym się szczycić, ale takie sytuacje się zdarzają -  w odpowiedzi na pytanie Łukasza Olkowicza, czy będzie kopiował metody Diego Simeone, u którego zawodnikom zdarzało się wymiotować śniadaniem.
REKLAMA

***

- Nigdy nie robię prywaty, ale chciałbym podziękować żonie, bo gdyby nie ona, to nie znalazłbym się w Katowicach – w ramach pomeczowych wypowiedzi po zwycięstwie GKS-u Katowice z Rakowem Częstochowa. 

***

-  Podniosłem zespół z kolan w momencie, gdy nie potrafił stworzyć sobie jakiejkolwiek sytuacji bramkowej. Przez cały ten czas, oprócz motoryki, mocno pracowaliśmy też nad sferą mentalną i uważam, że w tym aspekcie również mamy bardzo duży potencjał. Każdy wynik czegoś uczy. Dogłębnie analizujemy każde spotkanie i jeśli seria w końcu się skończy, będziemy eliminowali błędy, które go tego doprowadziły – w odpowiedzi na pytanie jak jego zespół zareaguje na pierwszą porażkę po długiej serii zwycięstw. Wywiad dla portalu „2x45”
REKLAMA

***

- Oczywiście wszyscy w zespole chcieliby, by kibice dopingowali niezależnie od wyników, ale ja powtarzam zawodnikom jedno, na szacunek kibiców trzeba sobie zasłużyć i mamy na to 15 spotkań, żeby zasłużyć na niego jako zespół, który pokaże swój charakter – fragment wywiadu dla strony „Gieksainfo” przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2017/18. 

***

Jak widać, w przeszłości trener Paszulewicz podkreślał swoje konkretne metody w prowadzeniu zespołu. Możemy spodziewać się, że podobnie będzie w Łodzi.

Jakub Dyktyński