REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
REKLAMA
 
Wolański: "Nie ma możliwości byśmy nie zdobyli awansu"
 
Niedziela, 7. kwietnia 2019, godz. 19:10; źródło: Radio Łódź

Patryk Wolański w meczu z Błękitnymi Stargard kilka razy udanie interweniował, dzięki czemu widzewiacy w drugim kolejnym spotkaniu nie stracili gola. - Mamy pecha. Zawodnik stoi na jednej nodze i zostaje w nią trafiony. Sędzia nie pomaga, mógł gwizdnąć karnego w dwóch sytuacjach i później po meczu mówi „No może był”. Boi się gwizdnąć, bo lepiej nie skrzywdzić nikogo i wrócić do domu z czystą głową - powiedział w rozmowie z Radio Łódź. 

Bramkarz Widzewa dodał: - Wiatr na pewno trochę przeszkadzał. Boisko było fatalne, piłka też była tak napompowana, że robiła psikusy. Od każdej kępki się odbijała w inną stronę. Nie pozwalało to na grę. My mamy zespół, który chce grać w piłkę, a przyjeżdżamy na zespół, który miał tylko jedną myśl: kopnij dalej - biegnij - walcz. To jest liga druga, pierwsza i niektóre mecze ekstraklapy, jak to się mówi. Trzeba po prostu walczyć o każdą piłkę, a nie grać piłką.  W Polsce nie mamy umiejętności technicznych, by pograć sobie w takich warunkach.
REKLAMA


Wolański uważa, że Widzewowi brakuje otwarcia wyniku. To wymusiłoby na rywalach konieczność bardziej otwartej gry, a to sprawiłoby, że łodzianie mieliby więcej miejsca do gry. 

- Kolejny punkt dopisany, wiem, że kibice będą pierdzielić „chłopy weźcie się do roboty”, ale niech spojrzą: Elana przegrała 0:2, będziemy mieli kolejny punkt przewagi nad 4. miejscem. Jedziemy na Elbląg, wygramy i będziemy na spokojnym drugim miejscu z przewagą siedmiu, ośmiu punktów. Oczekiwania od kibiców są mega wielkie i będą chcieli, żebyśmy wygrywali wszystkie mecze, ale jesteśmy w II lidze i mamy zespół walczący i będziemy robić co w naszej mocy, by zdobyć awans. I nie ma możliwości byśmy go nie zdobyli. Ja o tym wiem. Tylko potrzebujemy wsparcia - zakończył wątek.

PK