REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Ameyaw: "Cel jest jasny - wygrać oba mecze wyjazdowe"
 
Sobota, 6. kwietnia 2019, godz. 09:30

Michael Ameyaw, pomocnik Widzewa, który jest blisko podstawowego składu, podzielił się swoimi uwagami na temat aktualnej dyspozycji zespołu oraz najbliższego meczu ligowego z Błękitnymi Stargard. - Jest ogromny głód zwycięstwa i wszyscy spinamy się na najbliższy mecz. Jest straszna mobilizacja - przyznał młody gracz.

Przed widzewiakami nie tylko rywalizacja z Błękitnymi, ale i z Olimpią w Elblągu. - Te mecze będą bardzo ważne. Są wyjazdowe, więc musimy spiąć się podwójnie, tym bardziej, że jeden to mecz zaległy, na który bardzo czekamy. Po tych dwóch spotkaniach wiele się wyjaśni. 6 punktów bardzo nam pomoże i jestem przekonany, że możemy wygrać oba wyjazdowe mecze - uzupełnił. 
REKLAMA


Wydaje się, że kluczowa będzie pierwszy mecz i wgrana, by rozluźnić zespół: - Na pewno. Cel jest jednak jasny - wygrać oba mecze wyjazdowe. Nie jedziemy tam z myślą, żeby jeden wygrać, jeden zremisować. Oba chcemy wygrać i to mamy w głowach. 

Czy swoiste minizgrupowanie, bo jak wiemy, po meczu w Stargardzie Widzew nie wraca do Łodzi, pomoże drużynie? - Myślę, że tak. Odejmiemy wiele kilometrów, bo jakbyśmy po meczu ze Stargardem wracali do Łodzi to nabilibyśmy sobie znacząco licznik kilometrów. Dzięki temu, że zostajemy pozwala nam to skupić się na obu spotkaniach. 

A jak zapatruje się na samego rywala? Błękitni bronią się przed spadkiem. - To niewygodny rywal, ale kiedy mamy wygrywać mecze jak nie z takim przeciwnikiem. Do każdego meczu podchodzimy tak, że trzeba zdobyć 3 punkty i tylko to się dla nas liczy.

- Myślę, że u nas cały czas było nastawienie na zwycięstwo. To, że nie zdobywaliśmy kompletu puntów w ostatnich meczach nie znaczy, że nie byliśmy nastawieni na 3 punkty w każdym z tych spotkań - zakończył.

Jakub Dyktyński