REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Kato: "Starałem się stwarzać w defensywie przewagę"
 
Wtorek, 2. kwietnia 2019, godz. 17:08; źródło: Widzew Łódź

Kohei Kato w Łęcznej w meczu z Górnikiem po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie Widzewa i był jednym z najlepszych piłkarzy łódzkiego klubu w tym spotkaniu.

O swoim występie Japończyk opowiedział na oficjalnej stronie internetowej klubu. Kato przyznał, że wcześniej oglądał kilka meczów drużyny Widzewa i wiedział, jak gra jego nowy zespół. - Miałem świadomość, że powinienem przejąć kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku, zwłaszcza w kontekście defensywy, gdzie nie możemy, jak w poprzednich spotkaniach, tracić bramek jako pierwsi i potem gonić wynik. Rozmawialiśmy o tym przede wszystkim ze stoperami i bramkarzem. Wydaje mi się, że ta współpraca układała się w Łęcznej dobrze - powiedział pomocnik Widzewa.
REKLAMA

Pochodzący z Dalekiego Wschodu piłkarz szczegółowo opisał swoją grę w niedzielnym spotkaniu: - Górnik zagrał tak jak my 4-4-2, więc starałem się wspierać środkowych obrońców i stwarzać w defensywie przewagę w przypadku szybkich wyjść rywala. Łatwiej wtedy odzyskać piłkę i rozpocząć akcję swojego zespołu.

Mimo że był to dopiero jego drugi występ w barwach Widzewa, to Kohei Kato już czuje się odpowiedzialny za wyniki drużyny. - Staraliśmy się wygrać i walczyliśmy o to do końca, ale niestety zanotowaliśmy kolejny remis. Ten wynik stanowi dla wszystkich zawód. Chcemy za to przeprosić. Pamiętajmy jednak, że nie przegraliśmy. Zdobyliśmy jeden punkt i choć zależało nam na tym, żeby było ich więcej, w ostatecznym rozrachunku on też może być ważny. W kolejnym meczu musimy już sięgnąć po zwycięstwo - zadeklarował Kato w swojej wypowiedzi tuż po meczu z Górnikiem.

KW