REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
W Aleksandrowie widzewiak zastąpi widzewiaka
 
Wtorek, 2. kwietnia 2019, godz. 15:14

Okazuje się, że dzisiaj nie tylko Franciszek Smuda (na zdjęciu na drugim planie) stracił posadę. Oto w trzecioligowym Sokole Aleksandrów Łódzki, który jest liderem grupy I trzeciej ligi, niespodziewanie podziękowano trenerowi Sławomirowi Majakowi.

Były piłkarz Widzewa (m.in. mistrz Polski 1997) został zwolniony w momencie, gdy jego drużyna zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad drugą Lechią Tomaszów Mazowiecki, którą do końca grudnia ubiegłego roku prowadził widoczny na pierwszym planie Bogdan Jóźwiak.
REKLAMA


Jóźwiak to również były widzewiak, a jako szkoleniowiec Lechii dał się we znaki klubowi z alei Piłsudskiego pod koniec ubiegłego sezonu III ligi. Wtedy jego podopieczni w przedostatniej kolejce sezonu zremisowali bezbramkowo na wyjeździe z Widzewem, co spowodowało przesilenie w łódzkim klubie i zastąpienie Franciszka Smudy Radosławem Mroczkowskim.

Teraz Bogdan Jóźwiak ma zastąpić Sławomira Majaka w Sokole. Wprawdzie zespół z Aleksandrowa Łódzkiego słabo wystartował w rundzie wiosennej (dwa remisy i porażka), ale to chyba nie był główny powód decyzji władz Sokoła o rozstaniu z trenerem Majakiem.

Co ciekawe, ostatnio zarówno Bogdan Jóźwiak, jak i Sławomir Majak, pojawiali się w spekulacjach i plotkach dotyczących ewentualnych kandydatów na miejsce... Radosława Mroczkowskiego. Jak widać, widzewska karuzela trenerów trwa w najlepsze.

Kamil Wójkowski