REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 Papi11 59
2 cypek1910 56
3 abel55 54
4 kris64 54
5 wiesia 52
6 sebalat... 52
7 przemyk79 52
8 rs333 49
9 mario74... 49
10 rexsar 48
REKLAMA
 
MAKiS: "Przy dobrej woli Widzewa, najemców i MAKiS nie powinno być problemów, żeby się dogadać"
 
Sobota, 16. marca 2019, godz. 11:20; źródło: TuŁódź

Do Mistrzostw Świata do lat 20 pozostało naprawdę mało czasu, bo trochę ponad dwa miesiące, a jak nie było tak nie ma porozumienia między Miejską Areną Kultury i Sportu (MAKiS) a Widzewem. Przypomnijmy, iż problemem jest kwestia udostępnienia powierzchni komercyjnych w trakcie światowego czempionatu, które klub podnajmował innym podmiotom. 

Tomasz Półgrabski, który w czwartek został powołany z ramienia MAKiS na osobę odpowiedzialną za obiekty sportowe i kontakty z klubami z nich korzystające zauważył jednak, że negocjacje zmierzają w dobrym kierunku. - Jeśli zaprosiliśmy FIFA do organizacji jednego z największych wydarzeń na świecie, to nie możemy być niezadowoleni z tego, że FIFA chce mieć biura i przestrzenie operacyjne, by na najwyższym poziomie przeprowadzić turniej - powiedział wiceprezes MAKiS.
REKLAMA


Półgrabski dodał, że FIFA stadion przejmie docelowo 13 maja i będzie tam przebywać do 17 czerwca, czyli jeszcze dwa dni po zakończeniu turnieju. Zapewnił także, że dzięki elastyczności międzynarodowej federacji piłkarskiej udało się doprowadzić do dużych ustępstw z jej strony, o czym czytamy na „TuŁódź”.

- Klinika nie musi się wyprowadzać, a jedynie przenieść niewielką część rehabilitacyjną. Jeśli chodzi o pub, to ze względu na bezpieczeństwo i wagę tej operacji, nie będzie mógł on funkcjonować. W najbliższych dniach spotkamy się z zarządem Widzewa. Przy dobrej woli Widzewa, najemców i MAKiS nie powinno być problemów, żeby się dogadać - zakończył Półgrabski.

PK