REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
REKLAMA
 
Tomasz Łapiński promował swoją debiutancką książkę
 
Wtorek, 12. marca 2019, godz. 21:25

We wtorek, w sklepie sieci Empik w Manufakturze, odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Łapińskim. Legendarny defensor Widzewa promował swoją debiutancką powieść - „Szmatę”. Wydarzenie z byłym obrońcą i jednocześnie człowiekiem wielu talentów cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Słuchacze na początku mogli wysłuchać rozmowy Łapińskiego z prowadzącym, a następnie samodzielnie zadać pytanie bohaterowi wieczoru. Nie zabrakło powrotu do kultowych meczów z lat 90-tych, pytań o sportową przeszłość „Łapy”, smaczków związanych z klimatem łódzkich Bałutu, oraz oczywiście  szczegółów powstawania powieści. - Kiedyś w Widzewie odpowiedziałem na pytanie w ankiecie „Kim chciałbym być, jeśli nie piłkarzem”. Jako dziecko bardzo dużo czytałem, więc odpowiedziałem, że pisarzem. Samo pisanie książki było dla mnie ogromny wyzwaniem. Punktem wyjścia dla tej historii był scenariusz, nad którym mocno pracowałem. Zadecydowały też względy prozaiczne – dużo łatwiej wydać książkę niż wyprodukować film – mówił Łapiński. 
REKLAMA


Co ciekawe, były piłkarz podkreslił, że podczas piłkarskiej kariery brakowało mu gry na tak wypełnionym stadionie, jak dzisiejszy obiekt Widzewa. - Nie wiem co byśmy osiągnęli, gdybyśmy regularnie grali dla 17 tysięcy kibiców - powiedział rekordzista pod względem występów w czerwono-biało-czerwonych barwach.. 

Po odpowiedzi na dziesiątki pytań zadanych przez kibiców, przyszedł czas na autografy, dedykacje i wspólne zdjęcia ze słuchaczami. Całe spotkanie, poza promocją książki, miało duży wymiar sentymentalny. - Dla mnie jako chłopaka, który trafił do wielkiej Łodzi, do szatni, w której grają piłkarze z reprezentacji Polski, pierwsze lata polegały na oswajaniu się z tą dorosłą, światową piłką. Przeskok z III do I ligi był ogromny - wspominał 36-krotny reprezentant Polski. 

Jakub Dyktyński