REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 126
2 rs333 122
3 przemyk79 120
4 siwy071910 119
5 mario74... 119
6 wirgiliusz 118
7 sebalat... 116
8 RTSAdri... 116
9 robert77u 116
10 wiesia 114
REKLAMA
 
Tarociński: "W planach mamy neony z napisem Stadion Widzewa Łódź"
 
Środa, 13. marca 2019, godz. 11:27; źródło: Weszło!

Marcin Tarociński, to wieloletni spiker na stadionie przy al. Piłsudskiego, a obecnie także dyrektor ds. komunikacji, który z klubem jest związany od lat 80. ubiegłego wieku. „Tarot” w wywiadzie dla portalu „Weszło!” wspomina dobre i złe momenty z ostatnich 40 lat na Widzewie.

Podobnie jak dla wielu kibiców, również dla Tarocińskiego przygoda z Widzewem zaczęła się od oglądania meczów „Wielkiego Widzewa”. -  Każdy mówił w tamtych czasach o Zbigniewie Bońku, ja miałem ogromny sentyment do Włodzimierza Smolarka, ale najbardziej chyba do Krzysztofa Surlita. Jak widziałem w składzie pana Krzysztofa, zawsze czułem się pewniej – gra nasza ostoja, czyli nic złego stać się nie może. Jego strzały z rzutów wolnych są legendarne. Piłkarze bali się stawać w murze – mówił „Tarot”. 
REKLAMA

Po latach wielkich sukcesów, przyszedł czas posuchy, a Widzew w końcu upadł. Walka o powrót na piłkarskie salony jest jednak pełna budujących momentów. - Te awanse z niższych lig nie są lekceważone przez nas, mają wielki wymiar. Przypomnijmy sobie, że na trybunach jest całe pokolenie mające dziś po 20 lat. Znają historię Widzewa, ale nie mieli okazji jej przeżywać. Nie dane im było fetować mistrzostw Polski. Dlaczego po awansie z IV ligi Piotrkowską ruszyło siedem tysięcy kibiców? Bo dla dużej części z nich był to pierwszy namacalny sukces Widzewa, a w dodatku sygnał, że klub się odbudowuje, idzie w dobrym kierunku. 

Dla kibiców ważne są też widzewskie akcenty na nowym stadionie, będącym motorem napędowym klubu. Niestety, włodarzom klubu bardzo ciężko jest przeforsować w UMŁ dodanie kolejnych symboli promujących  „Serce Łodzi”. - Na szczęście więcej osób rozumie, że Widzew jest marką, która promuje Łódź, więc jego stadion także powinien mieć jak najbardziej widzewski charakter. W planach mamy neony „Stadion Widzewa Łódź” zarówno od strony ruchliwej trasy kolejowej jak i ulicy Piłsudskiego, a na siatce chcielibyśmy zrobić efektowną galerię sław – powiedział Tarociński w rozmowie z Leszkiem Milewskim. 

Jakub Dyktyński