9 sebalat... 191
10 conrado... 188

W meczu beniaminków w Toruniu lepsza Resovia

Sobota, 9. marca 2019, godz. 17:04

Drugą tegoroczną kolejkę drugoligowców, podobnie jak pierwszą, rozpoczynał także mecz Skry w Częstochowie. Z zupełnie innym skutkiem dla beniaminka. Tym razem beniaminek wykorzystał w pełni atut własnego sztucznego boiska i wygrał 2:1 z Olimpią Elbląg. Obie bramki dla zwycięzców zdobył Damian Nowak. Mecz miał dramatyczną końcówkę, bo zwycięzcy Radomiaka sprzed tygodnia w 88 minucie wyrównali po golu Michała Markowskiego, by przegrać w doliczonym czasie.

W Stargardzie Błękitni zrewanżowali się Gryfowi za porażkę 0:2 w Wejherowie. Gospodarze wygrali 4:1, choć przegrywali po trafieniu Dawida Rogalskiego już w 6. minucie. Podopieczni Adama Topolskiego ujawnili w tym roku spory potencjał ofensywny (zdobyli w dwóch meczach pół tuzina goli). Błękitni wydostali się spod spadkowej krechy.

Zajmująca trzecią lokatę Elana przegrała w Toruniu z innym beniaminkiem Resovią 0:1. Aż się wierzyć nie chce, że to druga z rzędu porażka torunian przed własną publicznością (w ostatniej ubiegłorocznej kolejce uległa tam Gryfowi 0:2). O porażce przesądził gol Przemysława Pyrdka w 36. minucie. Sukces Resovii jest zarazem ostrzeżeniem dla Widzewa, który w następnej kolejce gra w Rzeszowie. Skład Resovii w sobotnim spotkaniu w Toruniu: Daniel – Geniec, Zalepa, Makowski, Adamski – Frankiewicz, Kaliniec (73, Domoń), Pyrdek (90, Twardowski), Ogrodnik – Buczek (58, Hass), Antonik (70, Feret).

Ponad 5 godzin wcześniej od łódzkiego lidera rozpoczął swój mecz Radomiak. Faworyci wykorzystali szanse i w Radomiu pokonali 2:0 Rozwój. Lider strzelców Leandro grał do 83 minuty, ale bramki zdobyli jego koledzy Rafał Makowski w 4 minucie oraz Dominik Sokół w 38 minucie. Miejmy nadzieję, że ten wynik zdopinguje widzewiaków do skutecznej gry. Porażka katowiczan sprawiła, że drużyna trenera Marka Koniarka znów znalazła się w czwórce najbardziej zagrożonych degradacją.

W rundzie jesiennej Siarka przywiozła z Pruszkowa remis 2:2. W zapowiedzi pisaliśmy, że w rewanżu w Tarnobrzegu taki wynik nie urządza gospodarzy. I wydawało się, że miejscowi zrehabilitują się za 0:6 w poprzedniej kolejce w Katowicach.  Teraz prowadzili od 29 minuty po golu 31-letniego Marcina Wodeckiego, pozyskanego zimą z Odry Opole (wcześniej ponad 100 meczów w ekstraklasie). Na 2:0 podwyższył jeszcze przed przerwą Mateusz Janeczko. Ale końcówka meczu należała do gości. Kontaktowego gola strzelił w 72 minucie Mateusz Długołecki, a wyrównał w doliczonym czasie Patryk Czarnowski. Były zespół ekstraklasy „umocnił się” na szesnastym spadkowym miejscu.

Pierwszym zespołem z kompletem 6 punktów w tegorocznych meczach została Pogoń. Po wygranej w Pruszkowie 2:0, w sobotę pokonała w Siedlcach Stal 5:1. Wynik otworzył już w 3. minucie karny Jakuba Mójty, a po 16 minutach było już 2:0 po trafieniu Adriana Paluchowskiego (trzeci na liście strzelców – 11 goli). Jednym z 5 piłkarzy ukaranych żółtymi kartkami był Piotr Mroziński (były widzewiak w poprzednim sezonie grał w zespole gospodarzy, a teraz gości). Jest ciekawe, że zespół ze Stalowej Woli, który sprawiał problemy czołówce (choćby z Widzewem 3:0 i 0:0) z Pogonią nie zdobył nawet punktu w dwumeczu.

GKS Bełchatów pokonał Górnika Łęczna 2:0, dzięki czemu wskoczył na podium wyprzedzając Elanę. Dla trenera łęcznian Franciszka Smudy, była to pierwsza porażka po powrocie na Lubelszczyznę. Warto dodać, że dwiema żółtymi kartkami ukarany został zawodnik Widzewa, Marcin Pigiel.

Sobotnie mecze zakończy spotkanie w Łodzi, gdzie o godz. 19.10 Widzew podejmuje ROW 1964 Rybnik.

W jedynym drugoligowym „telewizyjnym” meczu niedzielnym o godz. 13.05 Ruch zagra w Chorzowie z Olimpią Grudziądz.