9 sebalat... 136
10 tomaszf... 134

Widzew Łódź - ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)

Sobota, 9. marca 2019, godz. 21:10

Widzew w pierwszym wiosennym meczu na własnym stadionie zremisował z ROW-em Rybnik 1:1. Niestety, starania widzewiaków długo przypominały walenie głową w mur. Bramkę dla Widzewa zdobył Mateusz Michalski.

Kibice doczekali się powrotu swojej drożyny do „Serca Łodzi”! W sobotę Widzew zmierzył się z ROW-em 1964 Rybnik. Trener Mroczkowski wystawił zespół utawiony z tyłu z trójką obrońców, a w wyjściowym składzie nastąpiły dwie zmiany. Od pierwszej minuty na boisku pojawił się Daniel Świderski, który zastapił Filipa Mihaljevicia, a w miejsce wykratkowanego Tomasz Wełny do składu wrócił Radosław Sylwestrzak.

Pomimo tego, że faworytem spotkania byli gospodarze, to pierwszą bramkę zdobyli rybniczanie! Już w 1. minucie nieuwagę defensorów Widzewa wykorzystał Michał Rostowski!

Strata bramki podziałała na Widzew mobilizująco. Już w 3. minucie bramkę mógł zdobyć Świderski, ale z bliskiej odległości przestrzelił. Z dobrej strony pokazywał się również Przemysław Banaszak, nie dając wytchnąć defensorom ROW-u. Napór gospodarzy rósł, a goście z Rybnika mieli coraz większe problemy z przerywaniem ataków łodzian. Niestety, widzewiakom brakował przysłowiowej „kropki nad i”. Po 20. minucie spotkanie się wyrównało, a ciężar rywalizacji przeniósł się na środek boiska.

W 32. minucie mogło być już 0:2 dla gości, ale uderzenie  Mazurka z dystansu kapitalnie obronił Wolański. Chwilę później zablokowany został Banaszak, ale nie był to impuls do ataku, bo kolejną dobrą sytuacje miał ROW. Na szczęście w ostatniej chwili strzał Bukowca zastopowałTanżyna. łódzcy defensorzy mieli duży problem z powstrzymaniem Giełażyna, który dosłownie siał spustoszenie w polu karnym Widzewa. W 40 minucie z dystansu uderzył Radwański, ale minimalnie nad bramką.

Widzewiakom nie można odmówić walki w przekroju całej pierwszej połowy, ale nie udało im się sforsować podwójnej gardy ROW-u. Co gorsza, to ślązacy zrobili lepsze wrażenie, groźne kontrując łodzian. Po 45. minutach wynik brzmiał 0:1 dla Rybnika, a kibice muszą liczyć na mocną reakcję trenera Mroczkowskiego.

Szkoleniowiec zareagował dwoma zmianami. Na drugą połowę nie wybiegł Daniel Mąka i Radosław Sylwestrzak. W ich miejsce pojawili się Marcin Pieńkowskie i Marek Zuziak. Widzew zaczął  od kilku stałych fragmentów w okolicy pola karnego, ale żaden z nich nie przyniósł nawet celnego strzału na bramkę.  Pomimo pewnego ożywienia ze strony gospodarzy, dalej brakowało sytuacji na strzelenie bramki.  Radosław Mroczkowski nie czekał na dalszy rozwój wypadków i zdecydował się na kolejną zmianę. W 59. minucie za Daniela Świderskiego na boisko wszedł Mateusz Michalski.

Zmiany długo nie przynosiły skutku w postaci bramek. Co gorsza, nasi obrońcy ponownie problemy z powstrzymaniem Giełażyna. Widzew wypracował groźną kontrę w 70 minucie, jednak samotny Konrad Gutowski zakończył swój samotny rajd strzałem wprost w Rosę. Starania widzewiaków zostały nagrodzone  w 74. minucie, kiedy stan rywalizacji wyrównał Michalski! Pomocnik wykorzystał świetne podanie Pieńkowskiego.

Ciężko było nie odnieść wrażenia, że wszelkie zrywy gospodarzy były raczej odstępstwem od normy w sobotnim meczu. Gdy wszyscy na trybunach spodziewali się kolejnej fali naporu łodzian, swoją świetną okazję mieli goście. Na szczęście w sytuacji sam na sam górą był Patryk Wolański.

W 88. minucie kibice ponownie wstrzymali oddech. Po niepewnym wybiciu Rosy piłkę do pustej bramki próbował umieścić Banaszak. Na przeszkodzie stanął jednak obrońca. Niestety do końca, pomimo kilku kotłowań w polu karnym, żadnemu z łodzian nie udało się umieścić piłki w siatce. Widzew tylko zremisował z czerwoną latarnią ligi 1:1.