REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Mroczkowski: "To są takie mecze-pułapki"
 
Czwartek, 7. marca 2019, godz. 17:40

Radosław Mroczkowski czwartkowy, przedmeczowy briefing prasowy zaczął od takich słów: - Fajnie, że możemy zrobić spotkanie na boisku zbliżonym do tego, jakie będziemy mieli dyspozycji w najbliższym meczu.

Temat nawierzchni z jakiej widzewiacy mogą korzystać zdominował spotkanie. Pojawiło się pytanie dlaczego tak bardzo potrzebny jest trening na naturalnym boisku? - To tak jakby zadać pytanie dlaczego zamienia się opony zimowe na letnie. Inna jest nawierzchnia na jakiej się trenuje, inna na jakiej się gra. Także organizm inaczej pewne rzeczy przyswaja. Są możliwe kontuzje przy przejściu z boiska naturalnego na sztuczne i z powrotem przy takim cyklu raz trening tu, raz tu. Czasami dzieją się różne rzeczy. 
REKLAMA


Mroczkowski chciałby, by boiska były gotowe, bo okazuje się, że było to możliwe. - Rozmawiałem z panem, który się tu zajmuje boiskiem i powiedział, że gdyby miesiąc wcześniej tu wszedł to byłoby już zielone. Gdyby po zimie ktoś zostawił to boisko tak jak trzeba nie byłyby potrzebne takie prace konserwacyjne. Widzimy, że jest spore opóźnienie i można było. Kwestia ludzi, zrozumienia i organizacji. Do nikogo nie chcę strzelać, ale tak ogólnie można było to zrobić dużo lepiej i sprawniej. Mam zapewnienie, że w przyszłym tygodniu zespół będzie mógł trenować na boiskach naturalnych. Skoro w przyszłym tygodniu jest też mecz rugby, to myślę, że te boiska będą gotowe. 

A co z samym meczem? Czy Widzew jest zdecydowanym faworytem? W końcu ROW to ostatnia drużyna w lidze. - Nie patrzmy w ten sposób. To są takie mecze-pułapki. Na ten moment to jest ostatnia drużyna, niewiadomo jak to będzie wyglądało dalej. To jest początek rundy rewanżowej, a mecze w pierwszej kolejce pokazały, że nie ma zdecydowanych faworytów - zakończył.

JD