REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 202
2 wiesia 189
3 mario74... 189
4 Jazz_1910 188
5 conrado... 186
6 RTSAdri... 184
7 siwy071910 182
8 robert77u 181
9 przemyk79 176
10 wirgiliusz 171
REKLAMA
 
Kosiorowski: "Piłkarza o takiej charakterystyce nie mamy w drużynie"
 
Środa, 6. marca 2019, godz. 18:30; źródło: Widzew Łódź

Defensywny pomocnik Kohei Kato, który w przeszłości grał między innymi w polskiej Ekstraklasie w barwach Podbeskidzia, podpisał dzisiaj kontrakt z Widzewem. Zdaniem odpowiadającego za transfery Piotra Kosiorowskiego, ten zawodnik pomoże drużynie.

- To zawodnik, który da trenerowi nowe możliwości. Piłkarza o takiej charakterystyce nie mamy w drużynie. Jestem spokojny o jego umiejętności. Przychodzi w końcówce okienka transferowego i życzyłbym sobie, by szybko wprowadził się do zespołu. Jestem przekonany, że pomoże drużynie - powiedział dla oficjalnej strony klubowej widzew.com Piotr Kosiorowski, który pełni obowiązki dyrektora sportowego w Widzewie.

Kato w przeszłości grał regularnie nie tylko we wspomnianym Podbeskidziu, ale również FK Rudar Plevlja, w którego barwach wywalczył mistrzostwo Czarnogóry, oraz w bułgarskim Beroe Stara Zagora.
REKLAMA

Dlatego, mimo że w poprzednim roku zaliczył niewiele występów w ojczystej lidze w barwach klubu Sagan Tosu, Piotr Kosiorowski uważa, że nie ma obaw o jego piłkarskie umiejętności. - Wykorzystaliśmy ten moment, gdy nie miał klubu. Jeśli chodzi o badania, to jest zdrowy od stóp do głów. Nie obawiamy się też o kondycję, bo jest na bardzo wysokim poziomie - powiedział Kosiorowski.

Jeśli Kato do końca sezonu swoją grą przekona do siebie trenera Radosława Mroczkowskiego i sztab szkoleniowy, to klub zapewnił sobie opcję przedłużenia umowy z 30-letnim Japończykiem na kolejny sezon.

KW