9 sebalat... 136
10 tomaszf... 134

Koszykarska porażka pod Wawelem

Niedziela, 3. marca 2019, godz. 08:40

Łodzianki zaliczyły kolejną porażkę i nie zrewanżowały się krakowiankom za jesienną przegraną.  Mecz Wisła CanPack Kraków – Widzew Łódź zakończył się wynikiem 89:57.

Po niespodziewanej porażce przed własną publicznością, łodzianki czekała ciężka przeprawa w stolicy Małopolski. Zespół zdawał sobie sprawę z poziomu rywala, ale nie można było wykluczyć, że widzewianki sprawią niespodziankę. Podczas jesiennego spotkania były bardzo blisko pokonania utytułowanych rywalek, ale na przeszkodzie stanęła krótka ławka i kontrowersyjne decyzje sędziowskie.

Niestety, mecz z Wisłą okazał się jednostronnym widowiskiem i to już od pierwszych minut. Łodzianki długo nie mogły zdobyć punktu, a wiślaczki w szybkim czasie wypracowały 15-punktową przewagę. Goście, poza trzecią kwartą, nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z wielokrotnymi mistrzyniami Polski, u których dobre zawody rozegrała Maria Conde. Hiszpanka w całym spotkaniu zdobyła 25 punktów.

Widzew kolejne spotkanie rozegra 16 marca, a przeciwnikiem będzie Ślęza Wrocław.

Wisła CanPack Kraków - Widzew Łódź 89 : 57 (25:18, 27:11, 13:13, 24:15)