REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Stamirowski: "Chcemy wspólnie budować podstawy pod trzeci Wielki Widzew"
 
Piątek, 1. marca 2019, godz. 21:03; źródło: Widzew Łódź
Piątek był ważnym dniem dla całej widzewskiej społeczności, która poznała nowy zarząd klubu. To zwieńczenie okresu wytężonej pracy tymczasowego zarządu, w skład którego wchodził Tomasz Stamirowski. 

Nowymi włodarzami klubu zostali Jako Kaczorowski, który ma pełnić rolę Prezesa, Tomasz Jędraszczyk jako wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu oraz Piotr Szor odpowiadajacy za dzień meczowy i struktury klubowe. Dwaj pierwsi zostali wyłonieni w toku długotrwałego procesu. 
REKLAMA


Prezes Stowarzyszenia RTS podkreślił, że w wyborze nowego prezesa sympatie klubowe były ważne, ale decydowały kompetencje. Człowiekiem, który łączył oba wymagania był Jakub Kaczorowski. - Wydaje się osobą, która powinna rozumieć sport i rywalizację z racji doświadczeń niezwiązanych z zawodem, jak również powinien wnieść kompetencje biznesowe. Widzew po upadłości jest organizacją budowaną od nowa i wymaga ponownego stworzenia mechanizmów funkcjonowania klubu, a także koordynacji poszczególnych działów. 

W przypadku Tomasza Jędraszczyka, kluczowe okazały się wszechstronne doświadczenia. - To osoba z superdoświadczeniem w obszarze budowy i dbania o markę, a także o wizerunek - a to fundamentalna wartość Widzewa. Podobnie jest w obszarze internetowym i sprzedaży. Ma doświadczenie w dużych korporacjach, ale też w prowadzeniu własnego biznesu – czytamy w wywiadzie dla strony widzew.com. 

Wszystkie zmiany są podyktowane jednym celem – powrotem do ekstraklasy i walką o mistrzostwo. - Chcemy wspólnie budować podstawy pod trzeci Wielki Widzew i dopracować się drużyny, która doprowadzi nas do piątego mistrzostwa Polski. Wymaga to ciężkiej codziennej pracy i wsparcia całego środowiska widzewskiego. Zarząd musi zajmować się rozwiązywaniem spraw operacyjnych, których na co dzień jest bardzo dużo – mówił Stamirowski w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

Jakub Dyktyński