REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 wiesia 219
2 kosa76 215
3 magi 207
4 cypek1910 203
5 abel55 202
6 robert77u 194
7 czackikom 193
8 EGON72 192
9 sebalat... 191
10 conrado... 188
REKLAMA
 
Nowy prezes zdradził w jakim okresie chce, by Widzew walczył o mistrzostwo
 
Piątek, 1. marca 2019, godz. 11:57

Jesteśmy po pierwszej konferencji nowego prezesa Widzewa Łódź. 42-letni Jakub Kaczorowski, menadżer z 19-letnim doświadczeniem w korporacjach oraz administracji publicznej, przede wszystkim powiedział kilka słów o sobie i o tym jak trafił do klubu. 

- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować całemu Stowarzyszeniu RTS za zaufanie, którym mnie obdarzyli. Chciałbym także podziękować radzie nadzorczej. Po rozmowach z nimi widać, że wszyscy pracujemy dla tego klubu - zaczął nowy prezes, który będzie odpowiedzialny za koordynację działań całej spółki.
REKLAMA

- Od młodzieńczych lat jestem związany ze sportem. Byłem poprowadzony przez mojego tatę na pierwszy trening do Włókniarza Pabianice. Tam grałem do trzeciej ligi. Sport był w nas wpajany. Bracia też grali w piłkę. Siostra jest futbolistką amerykańską. Zostałem zarażony sportem. Dwa lata temu udało się ukończyć maraton poznański - dodał zaznaczając, że jego hobby jest również turystyka wysokogórska. Zdobył m.in. Kala Pattar. 

- Dziś jestem tu, gdzie jestem. Jestem mega szczęśliwy. Nie spodziewałem się, że to się tak potoczy. Dziękuję rodzinie, która mnie wspierała w procesie rekrutacji. Miałem okazję organizować sport młodzieżowy w Jutrzence Bychlew - uzupełnił. 
REKLAMA

W kilku zdaniach przedstawił też swoje doświadczenie zawodowe: - Od kilku lat pracuję jako menedżer, audytor i konsultant. Największe wyzwanie do tej pory, bo teraz Widzew będzie największym, to była budowa najnowocześniejszej w Europie fabryki. Kiedy pojawiło się to ogłoszenie, tam było wyraźnie napisane, że kluczowym elementem jest umiejętność zarządzania zespołem i dobrze byłoby, żeby ten element sportowy się pojawił. Dlatego stwierdziłem, że warto skorzystać. Tym bardziej, że z Widzewem jest związany od wielu lat, a także mój syn gra w Akademii. Jestem kibicem Widzewa. Chodzę na mecze od kiedy ten stadion powstał. Karnet ma także moja żona i trójka dzieci. Wszyscy jesteśmy kibicami tego klubu.

Kaczorowskiego zapytano o… termin zdobycia mistrzostwa kraju: - Celem krótkoterminowym jest awans do I ligi, w przyszłym roku awans do ekstraklasy, a w ciągu trzech lat, przy pełnym zaangażowaniu nas wszystkich, także kibiców, jesteśmy w stanie zrealizować cel jakim jest walka o mistrzostwo Polski.
REKLAMA

Odpowiedział również na pytanie dotyczące zaangażowanie w kwestie sportowe. - W tej chwili zbudowaliśmy podwaliny pod profesjonalny pion sportowy, głównie przez osobę pana Łukasza Masłowskiego. To będzie praca zespołowa. Jestem typem osoby, która stara się patrzeć na sprawy trochę trenersko, przez rozmowy z osobą, z którą mam do czynienia, z którą potrzebuję załatwić jakiś temat, ale i w rozumieniu takiego menedżera też ojcowsko. Kiedy trzeba podjąć decyzję to ją podejmuję. Umiem ją podjąć. Jesteśmy po rozmowach z radą nadzorczą i ta współpraca w różnych aspektach też będzie miała miejsce.

Kaczorowski dodał, że jego ulubionymi piłkarzami w historii Widzewa są Józef Młynarczyk, Tomasz Łapiński i Mirosław Szymkowiak.

PK