9 rafi4414 121
10 bromba59 121

Pewna wygrana koszykarek Widzewa

Sobota, 9. lutego 2019, godz. 17:50

Widzewianki pokonały w wyjazdowym spotkaniu rywalki z Ostrowa Wielkopolskiego 58:77. Bardo dobre zawody rozegrała Klaudia Perisa, Iju Ajemba i tradycyjnie Dominique Wilson. Co ciekawe, Widzew po raz kolejny wspierała grupa kibiców z Łodzi.

Widzew wyjechał w kierunku południowej  Wielkopolski z jasnym celem. Zdobyć Ostrów i zmniejszyć stratę do AZS-u Lublin, który zajmował 8. miejsce w lidze. Rywalem był zespół TS Ostrovii, który w ostatnich spotkaniach odbił się od dna i przestał być dostarczycielem punktów dla lepszych drużyn. Łodzianki w sobotnim meczu mogły liczyć na doping fanów Widzewa, którzy wybrali się na to wyjazdowe spotkanie.

Od pierwszej minuty gospodynie pokazywały, że nie chcą statystować w starciu z widzewiankami i to one wyszły na prowadzenie po rozpoczęciu gry. Punkty zdobyła Karolina Podkańska, trafiając z wyskoku za dwa oczka. Widzew odpowiedział dwoma celnymi rzutami osobistymi Ajemby i dwutaktem Aleksandry Pawlak. Gra od początku była rwana, oba zespoły starały się szybko przenosić ciężar gry pod kosz rywalek, jednak wiązało się to z niedokładnością i bardzo niską skutecznością. W toku kwarty na kilkupunktowe prowadzenie wyszły ostrowiczanki, jednak łodzianki, za sprawą celnych rzutów osobistych Ajemby i „trójki” Julii Drop, nawiązały kontakt z przeciwniczkami. Po pierwszych dziesięciu minutach wynik brzmiał 14:13 dla Ostrovii.

W kolejnej części meczu, gra była dalej bardzo wyrównana, a przewaga jednej i drugiej drużyny nie przekraczała 3-4 punktów. Po stronie gospodyń bardzo aktywne były Katarzyna Jaworska i Karolina Podkańska, która skutecznie radziła sobie z Dominique Wilson. Widzewianki miały problemy z bardzo aktywnymi rywalkami, musząc często ratować się faulami, jednak w końcu udało im się wyjść na prowadzenie i skutecznie powiększyć przewagę do 9 „oczek”. Nieźle radziła sobie Klaudia Perisa, która do końca pierwszej połowy zdobyła 11 punktów i jedną asystę. Ostatecznie goście schodzili na przerwę prowadząc 25:32. Warto podkreślić, że mecz posiadał atrakcyjną oprawę, którą zapewnili kibice obu zespołów.

W drugiej połowie gra przyspieszyła, a mecz stał się widowiskowy, a to za sprawą wysokiej skuteczności zawodniczek obu zespołów. W Widzewie dobrze prezentowała się Klaudia Gertchen, która łącznie w całym meczu zanotowała 9 punktów 3 asysty i 6 zbiórek. Pazur pokazała też Iju Ajemba, która wykorzystywała swoją przewagę fizyczną pod koszem i skutecznie punktowała. Dzięki temu, łodzianki przełamały opór Ostrovii.

Do końca spotkania zawodniczki Mirosława Trześniewskiego nie podjęły już walki. Ostrowiczanki wydawały się rozbite, co skrzętnie wykorzystywały koszykarki Widzewa. Szczególnie Dominique Wilson, która w całym spotkaniu zdobyła punktów 23 punkty, z czego większość w drugiej połowie.

Widzew pokonał TS Ostrovię 58:77. Była to piąta wygrana w tym sezonie podopiecznych Elmenida Omanicia. Niestety, niespodziankę w swoim spotkaniu sprawiły koszykarki AZS-UMCS Lublin, które pokonały Eneę Gorzów Wielkopolski i łodziankom dalej brakuje dwóch zwycięstw do upragnionego ósmego miejsca.

TS Ostrovią Ostrów Wielkopolski – Widzew Łódź 58:77 (14:13 11:19 15:25 18:20)

Skład Widzewa: Wilson 23, Ajemba 16, Perisa 13, Gertchen 9, Pawlak 9, Drop 3, Paździerska 2, Bandoch 2,  Vućković, Kudelska