REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 abel55 138
2 rs333 131
3 przemyk79 129
4 mario74... 127
5 wirgiliusz 126
6 wiesia 124
7 siwy071910 123
8 robert77u 123
9 Bogdan 122
10 magi 122
REKLAMA
 
Włodarze Widzewa rozmawiali z miejskimi radnymi o rozbudowie stadionu
 
Czwartek, 7. lutego 2019, godz. 18:15; źródło: widzew.com

W czwartkowe popołudnie na stadionie przy Alei Piłsudskiego doszło do spotkania przedstawicieli Rady Miejskiej w Łodzi z władzami Widzewa. Głównym tematem rozmów były oczekiwania i potrzeby klubu odnośnie obiektów sportowych.

Jak informuje oficjalna strona RTS Widzew, ze strony miasta w spotkaniu udział wzięli łódzcy radni: Marta Przywara, Katarzyna Wachowska, Rafał Markwant, Marcin Gołaszewski, Bartosz Domaszewicz, Krzysztof Makowski, Tomasz Kacprzak i Sylwester Pawłowski. Klub reprezentowali prezes Remigiusz Brzeziński i wiceprezes Piotr Szor, przewodniczący Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź Tomasz Stamirowski, oraz członkowie rady nadzorczej spółki Tomasz Figlewicz i Wiesław Cholewa, który jednocześnie jest przedstawicielem strategicznego sponsora klubu, firmy Murapol.

Włodarze Widzewa przedstawili radnym swoje stanowisko w sprawie obecnej sytuacji infrastruktury wykorzystywanej przez klub (stadion i ośrodek na Łodziance) oraz plany stworzenia bazy treningowej dla Widzewa na obecnych terenach Startu. - Jeśli chodzi o infrastrukturę doszliśmy do ściany. Nie ma co kryć - stadion jest dla nas za mały, co dobitnie pokazały liczby. Liczymy na to, że miasto poważnie pochyli się nad projektem rozbudowy. Analizy biura, które projektowało stadion dowodzą, że jest to możliwe - powiedział podczas spotkania Piotr Szor, wiceprezes klubu.
REKLAMA

Radni poinformowali, że przy obecnym potencjale liczby kibiców Widzewa rozbudowa stadionu o 2-3 tysiące miejsc ich zdaniem nie ma sensu. Dlatego konieczny jest konkretny projekt, który pokaże techniczne możliwości zrealizowania takiej inwestycji jak rozbudowa stadionu przy alei Piłsudskiego.

W sprawie terenów Startu głos zabrał radny Bartosz Domaszewicz. Jego zdaniem do marca powinno rozpocząć się postępowanie mające na celu opracowanie wstępnego planu zagospodarowania tych terenów. - W połowie roku administrację nad obiektami powinien przejąć MOSiR. Widzę biznesową szansę powodzenia tego projektu, ale jako połączenie kompleksu treningowego oraz terenu rekreacyjnego - powiedział radny.

Podczas spotkania wiceprezes Piotr Szor zaproponował też powołanie zespołu roboczego, który miałby za zadanie przygotować kompletne projekty dotyczące infrastruktury sportowej dla Widzewa. Zgodę na takie działanie wyrazili wszyscy radni obecni na spotkaniu.

Jak zapowiada klub, w najbliższych tygodniach podobne spotkania mają odbywać się regularnie.

KW