9 abel55 164
10 FeelFaza 161

Widzew Łódź - Warta Poznań 0:2 (0:0)

Środa, 6. lutego 2019, godz. 13:39

W Uniejowie rozgrywano czwarty mecz kontrolny Widzewa Łódź przed startem rundy wiosennej. Tym razem rywalem była pierwszoligowa Warta Poznań. W wyjściowym składzie łodzian zestawionym w ustawieniu 1-4-4-2 pojawił się Łukasz Turzyniecki, który na dniach podpisze kontrakt

Ciekawostką jest, że kapitanem zespołu w pierwszej części gry był Dario Kristo. Od pierwszych minut przy piłce dłużej utrzymują się widzewiacy. W 8. minucie rywale zmusili Patryka Wolańskiego do piąstkowania. Piłka spadła pod nogi zawodnika Warty, ale nie trafił w światło bramki. Pierwsze minuty to również sporo niedokładności w grze, wystarczy wspomnieć, że Tomasz Wełna niedokładnie wyprowadzał futbolówkę, a Adam Radwański źle próbował wycofać piłkę. Jest też sporo fauli. Na boisku dłuższą chwilę leżał m.in. wspomniany Radwański. Na pierwszą dogodną sytuację czekano aż do 17. minuty, kiedy to Radwański prostopadłym podaniem uruchomił Daniela Świderskiego. Napastnik nie zdołał jednak oddać celnego uderzenia.

Ciekawiej zrobiło się po... kolejnych dziesięciu minutach. Filip Mihaljević spróbował wrzutki z prawej flanki, ale w polu karnym nie było nikogo. Próbował jeszcze dorzutu Daniel Tanżyna, ale i tym razem bez powodzenia. Chwilę później zerwał się w charakterystyczny sposób Konrad Gutowski, ale... na tym się skończyło. Warto zarazem podkreślić, że boisko jest w dużo lepszej kondycji niż przy okazji spotkania z Polonią Warszawa. Natomiast pierwsze dwa kwadranse to był całkowicie bezużyteczny sprawdzian dla obu bramkarzy, których jednyą aktywnoscią było wznawianie gry. Wystarczy dodać, że na pierwszy róg czekano do 33. minuty. Chwilę później Przemysław Banaszak zastąpił Świderskiego.

W 38. minucie żółtą kartką został ukarany Wełna, który taktycznym faulem przerwał kontratak rywali. Po chwili dobra akcja Marcela Pięczka, który dograł do Banaszaka, a wszystko skończyło się na kornerze. Jedna z kontr Warty kończy się na... karnym, którego nie było. Zawodnik z Poznania przyznał się arbitrowi, że nie doszło do przewinienia. Ładny gest fair play. Do końca pierwszej połowy ani jedni, ani drudzy nie stworzyli już zagrożenia.

Po zmianie stron w Widzewie nastąpiło dziewięć zmian. Został na boisku Turzyniecki i Mihaljević. Ten pierwszy popisał się bardzo dobrą interwencją zaraz po wznowieniu. W 52. minucie Marcin Pieńkowski ruszył prawą stroną, ale minimalnie szybszy był golkiper Warty. Pięć minut później Radosław Sylwestrzak zagrał ostro, a sędzia musiał wyciągnąć kartonik. W 60. minucie poznaniacy otworzyli wynik. Do piłki po wrzucie z autu doszedł Cierpka, który pewnym strzałem, niemal do pustej bramki pokonał Macieja Humerskiego. W 64. minucie powinien wyrównać Pieńkowski, ale najpierw uderzył w bramkarza, a dobitka nie trafiła w światło bramki.

Warta zdecydowanie w drugiej połowie gra lepiej, a widzewiacy zaczęli popełniać błędy. W 69. minucie Pieńkowski wybił cudem na rzut rożny, ale po kolejnym sędzia podyktował karnego za ostre wejście Daniela Mąki w Michała Jakóbowskiego. Pewnym strzałem popisał się Biegański i w 71. minucie zrobiło się 0:2. W 77. minucie, po długiej przerwie, na boisku pojawił się Simonas Paulius. W 84. minucie twardo potraktowany został Kacper Falon przez Martina Barana, co dla Słowaka zakończyło się kartką. Wynik spotkania mógł zmienić Banaszak, ale po dośrodkowaniu Pieńkowskiego nie trafił celnie w bramkę. To było ostatnie, godne odnotowania wydarzenie w tym spotkaniu.

Bramka:
0:1 Cierpka (60)
0:2 Biegański (71, karny)

Składy:
Widzew Łódź: Wolański (46, Humerski) - Turzyniecki (60, Pięczek, 77. Paulius), Tanżyna (46, Sylwestrzak), Wełna (46, Zieleniecki), Pięczek (46, Zuziak) - Gutowski (46, Pieńkowski), Radwański (46, Kazimierowicz), Kristo (46, Falon), Ameyaw (46, Mąka) - Świderski (34, Banaszak), Mihaljević (61, Świderski).
Warta Poznań: Lis (46, Laskowski) - Kalupa (46, Wypych), Baran, Vencl, Kiełb (46, Szymusik) - Fadecki (46, Cierpka), Marciniak, Grobelny (46, Biegański), Napołow (46, Janicki) - Sobol (46, Jakóbowski), Żebrakowski (46, Spławski).