9 sebalat... 191
10 conrado... 188

Koszykówka: Faworyt okazał wyższość

Niedziela, 3. lutego 2019, godz. 20:30

Widzewianki nie sprostały wyzwaniu i uległy faworyzowanej Enerdze Toruń 105:71 Na wyróżnienie w łódzkim zespole zasłużyła Dominique Wilson, która była najskuteczniejszą zawodniczką w meczu. Amerykanka zdobyła 30 punktów!

W niedzielnym spotkaniu murowanym faworytem były gospodynie, ale Widzew podbudowany wygraną w Siedlcach mógł pokusić się o sprawienie niespodzianki. Niestety, pierwsza kwarta pokazała, że Energa będzie chciała potwierdzić swoją klasę. Pierwszy punkt w meczu zdobyła Julia Drop, wykorzystując jeden z dwóch rzutów osobistych, ale już po minucie Energa odskoczyła na 4 punkty za sprawą Andżeliki Stankiewicz i Laury Svaryte. Dla łodzianek trzy punkty z rzutów osobistych zdobyła jeszcze Ajemba, ale po tym Energa powiększała już swoją przewagę, a kwarta skończyła wynikiem 23:15.

Druga część gry zaczęła się niekorzystnie dla widzewianek, które miały problem ze zdobyciem punktów z gry. Udało się to dopiero w 16. minucie, kiedy celne „trójki” wrzuciła Klaudia Perisa i Dominique Wilson. Mimo to łodziankom nie udało się zmniejszyć straty, która po drugiej połowie wynosiła już 14 „oczek”.

Po przerwie torunianki ostatecznie przekreśliły marzenia Widzewa o korzystnym wyniku. Szczególnie skuteczna była Laura Sveryte, która w całym spotkaniu zdobyła  aż 22 punkty, 15 zbiórek i 3 asysty. Pewna gra gospodyń pozwoliła im odskoczyć widzewiankom na 23 punkty, dzięki czemu w ostatnia kwarta była już tylko formalnością.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 105:71, a Energa zdobyła swoją pierwszą „setkę” w tym sezonie. Na pochwałę w zespole Elmenida Omanicia zasługuje Dominique Wilson, która zdobyła najwięcej punktów ze wszystkich zawodniczek. Na uwagę zasługuje fakt, że aż 20 punktów Amerykanka zdobyła przed przerwą.

Pomimo porażki widzewianki dalej mają szansę na awans do fazy play-off. Swoje mecze przegrały bezpośrednie rywalki w walce o 8 miejsce, czyli Pszczółka AZS-UMCS Lublin i PG MKK Siedlce. Siedlczanki uległy na swoim parkiecie  Ostrovii Ostrów Wielkopolski, która w przyszłym tygodniu stanie na drodze Widzewa. Mecz odbędzie się w sobotę, 9 lutego, o godzinie 16:00.

Energa Toruń – Widzew Łódź 105:71 (25:13, 26:24, 25:16, 29:18)

Skład Widzewa: Wilson 30, Ajemba 10, Vucković 9, Pawlak 7, Perisa 6, Paździerska 4, Bandoch 3, Drop 1, Gertchen 1, Gzinka, Kudelska.