9 sebalat... 136
10 tomaszf... 134

Widzew bez szans, lider za mocny

Sobota, 12. stycznia 2019, godz. 19:37

Widzewiaczki zgodznie z przewidywaniami przegrały z faworyzowanym CCC Polkowice. Goście zdominowali łodzianki w każdym aspekcie gry.

CCC Polkowice było murowanym faworytem spotkania w Łodzi, pomimo zniżki formy w ostatnich tygodniach. Mistrzynie Polski przegrały po dwa mecze w Basket Lidze i Eurolidze, jednak pomimo tego potencjał zawodniczek z Dolnego Śląska dalej wydawał się daleko poza zasięgiem Widzewa. Nie zraziło to jednak kibiców, którzy najliczniej w tym sezonie wypełnili Halę Parkową. Trener Elmenid Omanić nie ukrywał, że kluczowe dla jego zawodniczek są kolejne spotkania z zespołami z dołu tabeli, jednak wszyscy zgromadzeni w hali po cichu liczyli na niespodziankę.

Niestety, już pierwsza kwarta zweryfikowała te oczekiwania. CCC wyszło na szybkie 5 punktowe prowadzenie, na które rzutem za trzy punkty odpowiedziała Dominique Wilson. Był to koniec wyrównanej gry, gdyż goście powoli powiększali przewagę, a Widzew miał duże problemy z budowaniem ataku pozycyjnego. W szeregach Widzewa dużo było niedokładności, łodzianki nie potrafił znaleźć pod koszem Ijy Ajemby, która bezradnie przepychała się z polkowiczankami. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14:27 dla CCC.

W drugich dziesięciu minutach spotkania obraz gry się nie zmienił. W drużynie gości szczególnie skuteczne były Hayes, Leedham i środkowa Fagbenle. Widzewiaczki nie mogły sobie poradzić z Amerykankami, które rozgrywały dobre spotkanie, ale niestety, nie musiały się przy tym natrudzić. Gospodynie statystowały tego dnia gościom, nie potrafiąc zmniejszyć prowadzenia. Widzewiaczki na przerwę schodziły przegrywając  23 punktami.

Drugą połowę meczu ciężko opisać inaczej niż jako kompletną dominację CCC. Mistrzynie Polski górowały nad widzewiaczkami umiejętnościami, siłą i szybkością. Łodzianki nie potrafiły nadążyć nad podrażnionymi rywalkami.  ostatniej kwarcie goście nie nadawali juztempa, oszczędzajac siły. Dzięki temu, Widzew zdołał wygrać ostatni akt spotkania.

Ostatecznie MUKS przegrał z CCC 56:90. Była to jednak porażka spodziewana, a  przed zespołem Elmenida Omanicia maraton spotkań z bezpośrednimi rywalami w walce o play-offy. Sobotni wieczór nie był jednak miły dla kibiców, którzy zobaczyli swój zespół bierny i bezradny. Teraz należy skupić się na bardzo ważnym meczu wyjazdowym z PGE MKK Siedlce.

Widzew Łódź – CCC Polkowice 56:90 (14:27 11:21 13:25 : )