REKLAMA
REKLAMA
 
lp login pkt
1 kosa76 167
2 magi 161
3 robert77u 153
4 wiesia 145
5 EGON72 142
6 cypek1910 140
7 FeelFaza 140
8 Papay 139
9 sebalat... 136
10 tomaszf... 134
REKLAMA
 
Niektórzy już trenują...
 
Piątek, 11. stycznia 2019, godz. 09:31


Treningi wznowiło 15 klubów drugiej ligi. W poniedziałek rozpoczynają zajęcia lider Radomiak i wicelider Widzew. Jako ostatni startują przygotowania kolejnego pretendenta do I ligi, czyli Łęcznej. Wprawdzie Górnik z Lubelszczyzny zimuje na piątym miejscu (5 pkt mniej od łodzian), ale prowadzi go Franciszek Smuda, jedyny trener, który jeszcze nie przegrał meczu w tym sezonie (2 wygrane, 2 remisy).

Większość drużyn rozpoczęła od badań krwi i poziomu tkanki tłuszczowej, testów motorycznych, wydolnościowych, treningów na sztucznej nawierzchni i w hali. Ewentualne krajowe zgrupowania większość ma zaplanowane na luty. Jedynie Radomiak uda się wtedy na Cypr (8-18 lutego).
REKLAMA

Stresy związane ze wzmocnieniami jeszcze przed nami, ale to nie dziwi, bo zimowe okienko transferowe zamyka się dopiero 28 lutego. W wielu klubach są testowani nowi zawodnicy, z reguły bardzo młodzi i musi jakiś czas minąć, bo trenerzy ocenili ich przydatność do zespołu.
 
Meldunki o korektach kadrowych są czasem mylące. Np. były bramkostrzelny napastnik Sokoła Aleksandrów Kamil Żylski, po rozstaniu z ŁKS, był w kręgu zainteresowań GKS Bełchatów. Tymczasem wylądował w Raduni Stężyca (czwarty zespół  grupy 2 trzeciej ligi).  Łęczna, po stracie wicekróla strzelców Patryka Szysza (Zagłębie Lubin skróciło wypożyczenie temu młodzieżowcowi), zabiegała o pozyskanie 19-letniego Arkadiusza Maja ze Stali Kraśnik. Tymczasem ten napastnik jest wśród szóstki piłkarzy testowanych przez Elanę w Toruniu, obok 20-letnich obrońców Filipa Nawrockiego (z rezerw Lecha), Przemysława Dwórzyńskiego (ze Znicza Pruszków). W toruńskim klubie odchodzącego pomocnika Daniela Kraskę (9 meczów, 2 gole jesienią) ma zastąpił 20-letni Marcel Czypionka (z Polonii Bytom).
REKLAMA

Olimpia Grudziądz nie rezygnuje z gry o awans. Odeszli wprawdzie Adrian Bielawski, Donatas Nakrosius, Robert Hirsz i Dariusz Kamiński, ale blok defensywny wzmocnili 24-letni stoper Ivan Ocenas (ze słowackiego Tatrana Liptovsky Mikulas) oraz 19-letni Kacper Pietrzyk z rezerw Legii. 

Gruntownie zmienia skład broniąca się przed degradacją Pogoń Siedlce. Odeszli: Michał Wrzesiński (strzelał gole Widzewowi w III lidze grając w Sokole Aleksandrów i Pelikanie Łowicz), Paweł Garyga, Szymon Przystalski, Brazylijczyk Lukas Guedes, a Wisła Płock skróciła wypożyczenie Patryka Szczepańskiego.

Znicz Pruszków też zrezygnował z połowy jesiennej kadry. Odeszli m.in Konrad Budek i Jakub Kabala. Wolną rękę dostali: 35-letni stoper Piotr Klepczarek (Złota Kosa II ligi: 9 żółtych, 3 czerwone karki) i Karol Podliński. Pozyskano: 18-letniego Abubacara Conte (wcześniej UKS SMS Łódź i Losc Lille), 20-letniego Kacpra Smolenia (wypożyczonego z Sandecji) oraz Krzysztofa Kopcińskiego (rekonwalescenta po zerwaniu więzadeł krzyżowych w Elanie).
REKLAMA

Najmniej korekt składu jest w Siarce. Tylko strzelec 5 goli Kamil Radulj poprosił o zwolnienie i otrzymał zgodę. Treningi podjęło 24 zawodników, w tym dwaj rekonwalescenci Kamil Cupriak i Jakub Księżniakiewicz.

W sobotę o godz. 13 na sztucznej nawierzchni trzecioligowego Bałyku w Koszalinie pierwszy sparing rozegrają Błękitni Stargard. Wśród 26 zawodników trenera Adama Topolskiego jest pozyskany z rezerw Lecha prawy obrońca Szymon Zalewski (urodzony w 2000 roku reprezentant Polski juniorów). 

Bogusław Kukuć